CEYOC, štafety: Medailová sklizeň

od | 2. 4. 2017 | Závody

K nedělnímu obědu jsme si mohli pustit boje o medaile na Středoevropském poháru dorostu. Češi vedli v soutěži o pohár po dvou disciplínách s poměrně velkým náskokem 70 bodů na druhé Maďary. V dorosteneckých kategoriích jsou štafety pro Čechy tradičně silnou disciplínou a dnešní závod tomu tak i odpovídal. 

Mapa štafetového závodu starších dorostenců

H16: Suverenní vítězství pro Maďary

V mladších dorostencích si pro vítězství doběhla štafeta Maďarska (finišoval Jónás) s náskokem 4 minut na štafetu Česka (finišoval Mareček). Druhá česká štafeta (finišoval Richtr) skončila třetí o další 2 minuty zpět. Průběh závodu ale nebyl tak jasný, jak by se mohlo na první pohled znát.

Po prvním úseku vedli Češi zásluhou Ondry Metelky o skoro minutu a půl před vítěznými Maďary. Třetí se ztrátou necelých 3 minut doběhl Jan Gajda (druhá česká štafeta). Za ním byly další 3 maďarské štafety, už ale se tří a více minutovou ztrátou.

Na druhém úseku se už pořadí přesypalo do konstalace, ve které závod skončil. Áron Szuromi protlačil Maďary na vedoucí pozici s minutovým náskokem na druhé Čechy. Třetí Češi-B ztráceli 3 minuty.

H18: Double pro Česko!

Poněkud jiný závod byl ve starších dorostencích. Trio Křivda – Čech – Rusin si způsobem start – cíl doběhlo pro pohodové vítězství. Stejným způsobem si stříbro vybojovala i druhá štafeta Horčička – Škvor – Hlaváč. Na třetím místě se dlouho držela štafeta Maďarska, ale finišmen Péntek se propadl na čtvrté místo. České štafety tak na bedně doplnili Němci.

Vítězní dorostenci na doběhu (Foto: Dušan Vystavěl)

D16: Češky nestačily na Maďarky

V mladších dorostenkách byla výsledná situace dost podobná jako v mladších dorostencích. Průběh ale trošku jiný. Závod byl ze začátku výrazně kontaktnější. Na první předávce byly spolu Pekařová (CZE) s Czakó (HUN), o půl minuty zpět Blažková (CZE). Za touto trojicí pak byla větší prodleva.

Po druhém úseku už ale bylo jasné. Maďarka Hajdu se dostala do vedení, dvě minuty za ní se objevila Češka Chrástová, o další 2 minuty zpět pak druhá Češka Golová. Na třetím úseku si pak Maďarka Gárdonyi vypracovala náskok přes 5 minut na druhou Češku Kochovou, za kterou doběhla Češka Holečková.

D18: Janošíková mocně stahovala

Starší dorostenky jsou jedinou kategorií, kde Česká republika vybojovala “jen” jednu medaili. Po druhém úseku byly Češky na třetí, resp. čtvrté pozici. Třetí Peterová předávala se ztrátou 2:01, čtvrtá Sieglová se ztrátou 4:16. Nutno podotknout, že ztrátu si přinesly už první úseky – Opálková byla 4. se ztrátou 2:54 a Firešová 6. se ztrátou 5:12!

Janošíková postupně stahovala ztrátu rychlým během, vinou horších voleb se ale dlouho nemohla docvaknout na vedoucí Polku Morawskou, ani druhou Sárközy. To se jí naštěstí povedlo kousek za diváckých průběhem. Postupně přebrala otěže vedoucího vlaku a do cíle přilétla s náskokem osmi, resp. 19 vteřin na druhé Maďarky a třetí Polky. Anna Kopecká udržela druhou českou štafetu na čtvrtém místě.

 

Český tým na CEYOCu 2017. Foto: Dušan Vystavěl

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 2. 2024
a svátek má Liliana.