CEYOC, sprint: zlato pro Janošíkovou a Horčičku

od | 31. 3. 2017 | OB ve světě, Reportáže

V pátek 31.3. v podvečer se uskutečnil první závod tzv. Středoevropského utkání mládeže (CEYOC). Třídenní klání odstartoval sprint, který však v první polovině připomínal krátkou trať – náročné seběhy do skal, kontroly v hustnících atd., až na konci tratě závodníci zavítali do okrajové části města Sobótka. Češi potvrdili role favoritů, své kategorie ovládli Tereza Janošíková a Vít Horčička.

Zajímavostí na trati byla hned cesta na start: dorostenci museli zdolat 1,9 km a 105 m převýšení. Úvodní část tratě byla velmi náročná – kontroly byly umístěné ve světle zeleném hustníku na skalních srázech, poté byl středně dlouhý postup s volbou do oblasti, kde byl svažitý terén v hustnících s nejasnou hranicí (také se zde docela chybovalo). Dorostenci poté absolvovali delší postup do města. Kratší tratě byly vedeny už do cíle, delší pak měly ještě smyčku ve městě. Tratě postavil a mapu připravil bývalý elitní závodník a ředitel celého CEYOCu Wojciech Dwojak.

Úvodní část kategorie H16.

Češi patřili k favoritům a při závodě to jen potvrdili. V nejmladších dorostenkách vyhrála suverénně Maďarka Csilla Gárdonyi před naší Annou Kochovou o 1:02, třetí byla další maďarská závodnice Szilvia Takács. Na bramborové pozici zůstala Kateřina Blažková. Sedmou až desátou pozici zabrali Češky (7. Chrástová, 8. Holečková, 9. Golová, 10. Pekařová). Na 15. místě skončila Adéla Vandasová.

Pomalejší realizace na K8 a pak o trochu horší volba na K9 rozhodlo o vítězství mezi Kochovou a Gárdonyi

Kategorii D18 jednoznačně ovládla Tereza Janošíková. Druhé Maďarce Zsófii Sárközy nadělila 1:12, třetí Hange Szuromi další půl minutu. Páta doběhla Jana Peterová, která ztratila na svojí kamarádku lehce přes dvě minuty. Na 11. – 13. místě se srovnaly tři Češky: Martina Opálková, Anna Kopecká a Markéta Firešová.
V mladších dorostencích byl opět nejlepší závodník z Maďarska, tentokrát Ferenc Jónás. Stříbrnou medaili vybojoval náš závodník pocházející z Vysočiny – Šimon Mareček, který na vítěze ztratil 45 sekund. Třetí místo patřilo domácímu závodníkovi Piotrovi Rzeńcovi. Hned za ním na 4. místě doběhl Lukáš Richtr, šestý byl Jan Gajda. Ondřej Budský byl osmý se ztrátou 1:44 na vítěze, o dalších 20 sekund skončil Ondřej Metelka, který bral 11. místo. Čtrnáctý doběhl Michal Švadlena.
Ve starším dorostu patřila celá bedna Čechům. Zvítězil Vít Horčička před Tomášem Křivdou (ztratil 0:49), bronzovou medaili vybojoval Ota Škvor, který zaostal pouhou sekundu za Křivdou. Stejný čas jako Škvor měl také Jakub Dekrét, takže dva závodníci byli na třetím místě. Dobrý výsledek (6. místo) vybojoval i Jan Rusin a desátý Ondřej Hlaváč. Poslední z českých závodníků doběhl na 18. místě Petr Čech.

Zhruba půlminutová chyba Křivdy, která také rozhodla o vítězství Horčičky.

CEYOC pokračuje zítřejším middlem zámku Górka. Start je v 11:00.

Další informace:
Stránka závodu
Oficiální výsledky
– GPS: D16, D18, H16, H18

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.