CEYOC 2023: Úspěšný první ostrý test na startu sezóny

od | 6. 4. 2023 | OB v ČR, OB ve světě, Orientační běh, Reportáže, Závody

Středoevropský pohár dorostu (CEYOC 2023) — 3 závody v okolí Banské Bystrice a závodníci 5 českých TSM na startu. V jakých terénech se běželo a jak se reprezentantům TSM dařilo?

Štafety

Netradičně hned na úvod se běžely štafety a čeští zástupci si připsali jedno vítězství — v kategorii W16 Viktorie Vyzíblová nakonec o 13 vteřin udolala slovinskou finišmanku a spolu s Annou Kynčlovou a Sheilou Havrdovou braly za TSM Královehradecko zlato. Nutno podotknout, že celkem se na CEYOCu představilo přes 250 závodníků z 8 zemí Evropy a zatímco Češi závodili v malých skupinách, Maďaři či Poláci závodili s “reprezentačními” výběry. V kategorii W18 se na posledním úseku na 3. pozici vyšlvihla štafeta TSM Praha (Julie Bambousková, Sára Lošťáková a Kateřina Štěpová). Pomyslnou medailovou sadu doplnili v M16 běžci TSM Jižní Morava (Filip Schwab, Jiří Račanský a Ondřej Štěpánek).

Trať štafet W18
Start štafet W16 (foto: CEYOC 2023)

Klaiska

Sobotní klasika se běžela ve stejném prostoru jako štafety a kromě hustníkové pasáže na úvod byl charakter terénu stejný. Vyrovnaný závod ukázaly závodnice ve W16, kde první čtyři skončily ve čtrnácti vteřinách. Za Polkou Słońskou v pořadí Eva Baldriánová (TSM Praha), Johana Čechová (TSM Jižní Morava) a Sheila Havrdová (TSM Královehradecko). Ve W18 byla nejlepší z Češek za maďarským duem 3. Kateřina Štěpová. Vítězný double přišel v kategoiích dorostenců. V M16 zvítězil Prokop Tomášek (TSM Ještědské oblasti), na 3. místě v této kategorii doběhl Jiří Račanský (TSM Jižní Morava). V M18 zvítězil Tomáš Kučera (TSM Jižní Morava) před dvojicí TSM Valašsko Tobias Pekárek – Ondřej Brosch.

Mapa klasiky M18

Sprint

Závěrečný sprint proběhl přímo v Banské Bystrici. V kategorii W16 si dovjité vítězství připsali Sheila Havrdová (TSM Královehradecko) a Tereza Paulíčková (TSM Olomouckého a Moravskoslezského kraje), když obě finišovali ve shodném čase. V kategorii M18 zvítězil Ondřej Brosch, ale jinak se naši výsledkově příliš neprosadili.

Domácí slovenská výprava (foto: CEYOC 2023)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.