CEYOC 2017 už zná termín i lokalitu

od | 22. 12. 2016 | OB ve světě

CEYOC, nebo-li Středoevropský poháru dorostu v orientačním běhu, je na prahu 2. ročníku. Tentokrát bude uspořádán na přelomu března a dubna 2017 v Polsku, konkrétně v okolí sedmitisícového města Sobótka (Dolnoslezské vojvodství), které je vzdálené asi 100 km severovýchodně od Náchoda. 

Tato oblast je pro řadu orientačních běžců známá tím, že se zde letos konalo  na jaře 1. kolo SP (na krátké trati). CEYOC se bude konat částečně v těchto terénech, ale krom toho budou domapovány další 3 km2.

Terén, v kterém bude probíhat CEYOC 2017. Zdroj: http://ceyoc2017.pl/en/old-maps/

Program závodů je následující:

  • pátek 31. března 2017 (odpoledne) – sprint
  • sobota 1. dubna 2017 (dopoledne) – middle
  • neděle 2. dubna 2017 (dopoledne) – štafety

Kromě vlastních závodů připravují pořadatelé i doprovodné závody pro všechny generace orienťáků. Za celou akcí stojí zkušený Wojciech Dwojak, který již ředitelovat Světový pohár zmíněný v úvodu, ale také chystá World Games (tzv. olympiáda neolympijských sportů). Tyto závody se uskuteční na konci července 2017 i za účasti české dospělé reprezentace.

Celá koncepce CEYOCu pochází z hlavy Dušana Vystavěla: “Myšlenka na uspořádání takovéto akce pro dorost vznikla z důvodu umožnit závodníkům dorosteneckých kategorií získávat ostré mezinárodní zkušenosti před vlastním vrcholem dorostenecké sezóny – mistrovstvím Evropy dorostu. Akce je určena pro reprezentační výběry jednotlivých zemí a to v počtech až šesti závodníků (a s tím souvisejících 2 štafet) v každé kategorii,” říká nadšený prostějovský organizátor. Letos se konal na začátku dubna 1. ročník v okolí Hranic na Moravě, podle reakcí jednotlivých týmů byl velmi úspěšný. CEYOC by měl „low-cost“ akcí – spí se např. v tělocvičně nebo školních třídách.  “Vlastní závody by měly být organizovány uvnitř pětiúhelníku Vídeň – Budapešť – Banská Bystrica – Krakov – Brno, tedy tak aby i cestovní náklady byly co nejmenší,” doplňuje Vystavěl.

Více informací:

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 2. 2024
a svátek má Matěj.