Čeští muži se probojovali na stupně vítězů

od | 2. 9. 2018 | OB ve světě, Orientační běh

Posledním závodem série Světového poháru v Norsku byly štafety a nutno říci, že především českým mužům se dařilo – vybojovali 3. místo v redukovaném pořadí!

Nejdříve však do závodu vyběhly ženy a ve 33členném startovním poli se představily i dvě čistě české štafety. Áčkovou štafetu rozbíhala Tereza Janošíková, která se již pomalu zabydluje na prvním úseku české štafety. Po solidním výkonu předávala na 15. místě Vendule Horčičkové. Ta zaběhla 10. čas na úseku a posunula českou štafetu na 9. místo. Mezitím na čele navýšily Švédky svůj náskok na nejbližší severské pronásledovatelky na minutu a půl. Česká finišmanka, Denisa Kosová, se na trati mírně propadla a v cíli to znamenalo 12. místo (7. v redukovaném pořadí). Druhá česká štafeta ve složení Indráková – Mechlová – Zháňalová držela na všech předávkách i v cíli 23. místo. Zvítězily Švédky (Strand, Ohlsson, Alexandersson) před Norkami (Jahren, Andersen, Olaussen) a Finkami (Anttonen, Karhola, Haikonen).

GPS tracking ŽENY:

Na závodníky čekal typický norský terén

Mužských štafet do závodu nastoupilo dokonce 41. Českou A štafetu rozbíhal Jan Petržela, který v polovině trati běžel na čele, poté však mírně chyboval, ale i tak předával na nadějné 9. pozici se ztrátou 52 vteřin na vedoucí Švédsko. Po něm do závodu vletěl Miloš Nykodým, který zaběhl nejlepší čas na svém úseku a dostal naši štafetu do kontaktu s druhým místem a ztrátou 35 vteřin na vedení. Vojtěch Král se hned na prvním radiu díky velké chybě vedoucího Švéda dostal na 1. místo. Jeho konkurenti (Norsko a 2 švédské štafety) se na něj postupně dotáhly a Vojta navíc dvě kontroly před koncem pokazil dohledávku a všechny tři štafety mu uprchly. V cíli ale čeští závodníci smutnit nemuseli, neboť v redukovaném pořadí vybojovali skvělé 3. místo! Výborně běžel i Vojta Sýkora, který byl nasazen do štafety s Rakušany, když na 1. úseku doběhl 15. se ztrátou pouze 2:21. Česká B štafeta (Minář, Šedivý, Hájek) se během závodu postupně zlepšovala až na konečné 16. místo. Zvítězila štafeta Norska (Kinneberg, Lundanes, Daehli) o pouhé 3 vteřiny před Švédskem (Ridefelt, Bergman, Lind).

Vojtěch Král a jeho radostné ovace na doběhu (foto: FB IOF)

GPS tracking MUŽI:

Oficiální výsledky štafet

https://www.facebook.com/IOFarena/videos/2229772717297882/

Úvodní foto: FB IOF

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.