Cesta k vrcholům roku 2018
Dnes je 17.01.2020

OB v ČR | OB ve světě | Orientační běh | 04.01.2018

Zajímá vás, kde se odehrají stěžejní světové orienťácké akce roku 2018? Kde budou naši reprezentanti bojovat o medaile? Přinášíme také navíc lehký úvod vrcholů domácí sezóny, na kterých můžete zazářit i vy!

Světová scéna

Mistrovství Evropy 5. – 13. května

První vrcholnou akci pěšího orienťáku v roce 2018 bude hostit švýcarské Ticino. Mistrovství Evropy, jemuž mnozí přikládají stejnou váhu jako mistrovství světa, bude zajisté silným zážitkem. Ve velmi náročném programu nalezneme 5 disciplín, z nichž sprint i middle mají svou kvalifikaci. Jediné, co chybí, je závod v nové sprintové disciplíně.

web závodu

Akademické mistrovství světa 17. – 21. července

Až 5 disciplín v pěti dnech, tak může vypadat závodní program akademiků. To vše navíc v těžkých finských terénech v okolí města Kuortane. V individuálních disciplínách může nastoupit až 8 českých závodníků (4+4).

web závodu

Mistrovství světa 4. – 11. srpna

Opět v Pobaltí, ale tentokrát o něco jižněji oproti loňskému Estonsku – letošní MS přivítá Lotyšsko. Sprintové disciplíny se odehrají v srdci hlavního města, v Rize, lesní disciplíny zavítají k nedalekému městečku Sigulda.

web závodu

Světový pohár v Praze 4. – 7. října

Matička Praha bude hostit finálový podnik série Světového poháru. V našem hlavním městě se poběží sprintové štafety a nejnovější disciplína – knockout sprint. Dále bude na programu middle v Českém ráji a posledním závodem bude sprint v Mladé Boleslavi.

web závodu

Domácí jeviště

Nočák u Nové Paky

Prvním mistrovským závodem roku 2018 bude MČR v nočním OB. Pořadatelé z SK Studenec uspořádají závod v JV části dřívější mapy Holubí vrch v sobotu 14. dubna. O ten později bude následovat Český pohár a ŽA ve sprintu v historickém centru Jičína.

Sprint s husitských nádechem

Sprintové mistrovství 19. května bude hostit jihočeský Tábor. Závodníci se podívají jak do historických uliček, tak do strmých svahů Holečkových sadů. Netradičně nebudou následující den na programu sprintové štafety, nýbrž Český pohár a ŽA na krátké trati, který se uskuteční v lese na JZ kraji Tábora.

 

Vrchol jarní sezóny v podání Tesly Brno

Před letními prázdninami, 23. – 24. června, se vydáme na mistrovskou krátkou trať na Vysočinu, kde se nad řekou Svratkou tyčí vrch Záraz. A na jeho kamenitých svazích se ukáže, kdo je hoden získat titul Mistra České republiky.

Podzimní moravské sprintování

Po několika letech v kalendáři opět nalezneme MČR ve sprintových štafetách v podzimních termínech, konkrétně na státní svátek 28. září. Zbytek víkendu doplní dva závody Českého poháru štafet. To vše ve Zlíně a okolí.

Skok do neznáma na klasiku

Dosud nezmapovaný terén severně od obce Konice bude hostit MČR na klasice. Velmi členitý a kopcovitý terén prověří fyzičku před blížícím se domácím Světovým pohárem. I vzhledem k jeho konání je termín MČR naplánován již na 15. – 16. září.

Na konec sezony opět na jih

Kdyby byl Bavorov,
co sou Vodňany,
dal bych ti hubičku
na obě strany…

Na obě strany ostrého kamenitého hřebene se podívají  13. – 14. října orientační běžci. Nedaleko od Bavorova bude Mistrovstvím ČR štafet a družstev dovršena sezóna 2018. Nezmapovaný terén si vyhlédli pořadatelé z Ekonomu Praha a Sokola Pražák, máme se určitě na co těšit.

Dominantou prostoru MČR štafet a klubů bude zřícenina hradu Helfenburk (foto: Zdeněk Brodec).

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *