Český závod týmu: SOUTĚŽ

od | 6. 9. 2017 | Soutěž

Osvědčený švýcarský závod v českých podmínkách, to je závod týmu, který jako první v Česku uspořádá oddíl OOS SK Prostějov. Jak takový závod funguje a co je na mě zajímavého? A hlavně, chcete si v Česku zazávodit na tratích od Matthiase Kyburze? 

Pokud ano – tak budete mít možnost v neděli 15. října 2017, kdy OOS SK Prostějov připravuje českou premiéru závodu tříčlenných týmů, ve formě v jaké se běhá již roky ve Švýcarsku. Centrum závodu bude na Suchém, v penzionu Athéna, start jednotlivých týmů bude intervalový od 10 hodin. Pro vzdálenější účastníky se nabízí možnost závody spojit se sobotním dvojzávodem na krátké trati a ve sprintu, který pořádá ASU. Ubytování jsme schopni na požádání zajistit. Vypsány jsou tyto kategorie:

H12, H14, H18, H21E, H21B, H35, H55, D12, D14, D18, D21E, D21B, D35, D55

Vzhledem k tomu, že se nejedná o oficiální závod ČSOS bude možno jednotlivé týmy sestavit v rámci oddílové příslušnosti libovolně. Preferovány budou samozřejmě oddílové/klubové týmy, ale teoreticky může startovat i tým ve složení Vojta Král – Miloš Nykodým – Honza Petržela. Každopádně však bude nutno dodržet věkovou kategorii. Principem závodu je to, že tři závodníci, kteří však mají jen jeden čip, dostanou na startu tři mapy se zákresem trati a je na nich jak si trať rozdělí. Principem je, že čip musí „proběhnout“ všechny kontroly ve správném pořadí a samozřejmě – co nejrychleji. Na každé trati je 1 – 5 společných kontrol, na kterých se musí sejít celý tým. Více informací naleznete na webové stránce závodu.

Vznik myšlenky uspořádat takovýto závod uspořádat i v Česku přibližuje Dušan Vystavěl. „Ve Švýcarsku se závod týmů běhá už desítky let, vždy první listopadovou neděli. V posledních pěti letech se tohoto závodu s dorostenci pravidelně účastníme, v roce 2014 jsme dokonce zaznamenali dvojité vítězství v kategoriích M/W 16.” Jak vypadala mapa na švýcarském závodě týmu v roce 2012, se můžete podívat na mapovém archivu.

Čeští dorostenci na stupních vítězů ve Švýcarsku na tamním závodu týmů v roce 2014.

Závod probíhá vždy po skončení závodní sezóny, v pohodové a uvolněné atmosféře, kterou podtrhují vzájemné souboje například rodinných klanů. V hlavní mužské kategorii to teď bývají souboje mezi bratry Hubmanny a Kyburzy. A právě bratskou dvojici Andrease a Matthiase Kyburze oslovil Dušan s žádostí o postavení tratí na náš závod. A přišla tato odpověď:

Hej Dusan

Cool that you organise a  team-event in Czech Republic. I was talking with Andi and we said we would set some courses. That could be fun. We would plan the courses from here and I think you then have to check in the terrain and make small adjustments for the control circle…

Of course we should need to know from you which classes do you want to offer and where start and finish should be.

What do you think about that?

Have a good time,
Gruess Matthias and Andreas

 

Matthias Kyburz a Dušan Vystavěl letos na World Games doladili poslední detaily spolupráce.


Soutěž o startovné na Český závod týmu:

Ve spolupráci s pořadateli jsme pro vás připravili jednoduchou vědomostní soutěž. Zapojit se do soutěže můžete od publikování tohoto článku až do neděle 17. 9. 2017 23:59. Soutěžíme o startovné právě na Český závod týmu. Výhercem se stane člověk, který jako první odpoví správně. Další dvě startovné zdarma budeme losovat ze správných odpovědí!

Kolik medailí (individuálních i štafetových) vyhrál Matthias Kyburz na MS a ME v letech 2016 a 2017?

Odpovědi piště do následujícího formuláře:

Kompletní pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.