Českou Kanadu ovládli domácí!

od | 20. 9. 2016 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže

Minulý týden se konala prozatím letos největší o-akce na území ČR – “Česká Kanada”. Pořadatelé z SK Praga připravili 5 etap v 5 dnech a přilákali více než 1700 závodníků ze všech koutů světa. Centrum závodů bylo v autokempu Zvůle, kde také vyrostlo nemalé stanové městečko.

ETAPA 1 + 2 (krátká a klasika)

První 2 etapy měly centrum v cyklokempu ve Starém Městě pod Landštejnem, kde se poslední velké závody (ŽB Čechy) konaly před dvěma lety. Maximální teplota 14°C a dešťové přeháňky vůbec nepřipomínaly léto, na které jsme z posledních let zvyklí. Nicméně na dojmech závodníků se to neprojevilo a vraceli se z lesa s pozitivními reakcemi. Dobře průběžný les, malé převýšení a dostatek záchytných bodů (kameny, oplocenky) předpovídali rychlý  závod, kde se každá chyba promítne do celkového pořadí. Druhá etapa byla pro mnohé vůbec tou nejdelší (H21E – 12,7km, HDR – 2,4km).

ETAPA 3 + 4 (krátká a klasika)

Následující etapy se přesunuly 6 km severně od Landštejna na louku u obce Stoječín. Počasí se relativně umoudřilo a závodníci si užili krátkou trať plnou kamenů, o den později pak klasiku v rychlém terénu.

ETAPA 5 (zkrácená klasika)

Poslední etapa České Kanady již byla situována přímo do autokempu Zvůle. Přišlo léto a do lesa se opíralo ostré slunce. Startovalo se hendikepově, a tak se o konečném pořadí rozhodovalo tělo na tělo. V dorosteneckých kategoriích zvítězili s velkými náskoky Hojná, Firešová, Gajda a Vandas. V juniorských Čechová a Gremmel. Dámskou elitu vyhrála Kamila Gregorová, následována Kristýnou Kolínovou, která o 4 sekundy přespurtovala Annu Štičkovou. Mužské nejprestižnější kategorii dominoval Patrik Horák, 2. Adam Chromý, třetí místo obsadil Ondřej Semík.

SK Praga uspořádala velmi kvalitní závody – co se týče arén, výběru terénů, tratí i doprovodného programu (modelový trénink, rankingový noční závod, pivní štafety, …).

0 komentářů

Dnes je 25. 2. 2024
a svátek má Liliana.