Česko a Brazílie kandidují na MS 2021

od | 4. 1. 2017 | OB ve světě, Závody

IOF dnes zveřejnila seznam došlých přihlášek na vybrané světové závody v období 2019 – 2021. V kandidaturách se mimo jiné 2x vyskytuje Česká republika. Jací jsou soupeři Čechů? A které závody chceme v Česku pořádat?

Český tým vyhrál týmovou soutěž na EYOC 2011 v Jindřichově Hradci. Zdroj: www.orientacnisporty.cz

Nejvíce – 6 přihlášek došlo na MED 2019. Česká republika tak má velké množství soupeřů ve výběrovém řízení na pořádání Mistrovství Evropy dorostu. Naopak na Mistrovství světa v roce 2021 máme jediného, a to dosti exotického, soupeře – Brazílii.
Kandidatura na Mistrovství Evropy dorostu je naplánovaná do Harrachova, Česko kandidovalo už loni, ale neuspělo. “Bylo nám řečeno, že i když naše kandidatura byla lepší než našich soupeřů (Bulharů), uspěla ta přihláška, která již dvakrát neprošla,” naráží jeden ze členů přípravného OV Jan Picek na skutečnost, že IOF council rozhodl na základě “vytrvalosti podání přihlášek” místo kvality kandidatury. Centrum Mistrovství světa v roce 2021 se předpokládá v Mladé Boleslavi. Toto MS by mělo být již čistě lesní (o rok dříve pořádá sprintové MS Dánsko). “Kandidatura Brazílie mě zaujala. Do budoucnosti je to určitě zajímavé pro rozvoj OB ve světě. V současné době ale velmi těžko realizovatelná myšlenka. Pořádat MS musíme v takových zemích, které mají na to organizačně, technicky a mediálně udělat nejvýznamnější závod sezóny,” říká David Aleš, který stojí za myšlenkou uspořádat MS opět po letech v Česku (naposledy bylo v roce 2008 v Olomouci).
S velkým množstvím přihlášek se vytáhlo Turecko, které je jediným kandidátem na MS juniorů v roce 2020. Zároveň také kandiduje hned na 4 velké akce v lyžařském OB. Stejný počet kandidatur na lyžařské OB má již trošku tradičnější lyžařský národ – Švédsko.
Česko se uchází i o další světové akce v příštích letech. Tou nejbližší by mělo být finále Světového poháru v OB o prvním říjnovém víkendu 2018, IOF by měla rozhodnout během ledna 2017. Češi by rádi uspořádali i ve stejném termínu kongres IOF v hotelu Pyramida v Praze. Dále pak bude podána kandidatura na MS v MTBO v roce 2020, termín přihlášek je však až do 13. ledna 2017.

Závod Státy, které se o závod ucházejí
Pěší OB
Mistrovství Evropy dorostu 2019 Bělorusko, Česká republika, Maďarsko, Litva, Srbsko, Turecko.
Mistrovství Oceánie 2019 Austrálie.
Juniorské mistrovství světa 2020 Turecko.
Veteránské mistrovství světa 2020 Velká Británie, Itálie, Slovensko.
Mistrovství světa 2021 Brazílie, Česká republika.
     
Lyžařský OB
Mistrovství Evropy dorostu 2019 Rusko, Švédsko, Turecko.
Juniorské mistrovství světa 2019 Rusko, Švédsko, Turecko.
Mistrovství Evropy 2019 Rusko, Turecko.
Veteránské mistrovství světa 2019 Švédsko, Turecko.
Mistrovství světa 2019 Švédsko.
Mistrovství světa 2020 Žádná přihláška.
     
TrailO
Mistrovství Evropy 2020 Žádná přihláška.
Mistrovství světa 2021 Žádná přihláška.

 

Více: Zdrojový článek ze stránek IOF

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.