Česká reprezentace v Keni

od | 11. 2. 2021 | OB ve světě, Orientační běh

Od minulého týdne se 13členný výběr české reprezentace připravuje na nabitou sezónu v Keni. Běžecká mekka Iten poskytuje ideální podmínky pro běžecký trénink ve vysoké nadmořské výšce. Pojďme se podívat, co naše orienťáky čeká.

Česká sestava

Ženy: Vendula Horčičková, Adéla Indráková, Tereza Janošíková, Denisa Kosová, Lenka Mechlová, Tereza Novotná a Barbora Vyhnálková

Muži: Jonáš Hubáček, Vojtěch Král, Tomáš Křivda, Miloš Nykodým, Vojtěch Sýkora a Daniel Vandas

Český tým v Itenu, domovu šampionů (foto: Miloš Nykodým)

Prašné cesty, asfalt i netradiční atletický stadiony čekají na naše reprezentanty při jejich tréninkovém snažení. Aktuálně mají za sebou poznávací aklimatizační týden, který byl vyplněn především volnými běhy a posilováním. Nyní již začíná ostrý trénink!


Klidová tepovka se vrací do normálu aneb Dobře zvládnutá aklimatizace v nadmořské výšce 2400 m n. m. (zdroj: IG Vojtěch Sýkory)

Při pohledu do tréninkových plánů mužů a žen, které jsou k dispozici na webu reprezentace, můžeme trochu nahlédnout, co náš repretým čeká. Muži by měli během tréninkového kempu naběhat přes 750 kilometrů s týdenními maximy kolem 170 km. První týden byl aklimatizační, aktuální dva týdny jsou zaměřeny kromě obecné vytrvalosti na střídavé běhy, kilometrové úseky na hraně AP3/ANP či opakované výběhy kopců. Poslední dva týdny po přechodovém tréninku budou zaměřeny výhradně na aerobní rozvoj v zónách AP1-AP3. Ženská část týmu má tréninkovou skladbu podobnou, i když samozřejmě s nižší zátěží. I tak ale v posledních týdnech budou jejich týdenní součty šplhat ke 140 km.

Dnešní den se nesl ve znamení prvního kontaktu s tamějším dráhou (zdroj: IG Venduly Horčičkové)

Český tým má plánovaný odlet 10. března, ovšem za předpokladu, že se 12. – 14. března bude konat Euromeeting, možná budou muset svůj návrat urychlit, aby se mohli postavit na start “generálky na MS”.

O české repre v Keni rozhodně nečtete naposledy, již příští týden vám nabídneme postřehy přímo z místa a ukážeme, jaké kanály sledovat, aby vám o dění českého týmu v Itenu nic neuniklo

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 17. 8. 2022
a svátek má Petra.