Češi uspěli na MS škol
Dnes je 21.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 25.04.2017

V italském Palermu probíhá od 22. do 28. dubna 2017 Mistrovství světa škol v orientačním běhu. Akce se účastní 800 závodníků ze škol z 27 zemí celého světa (včetně Nového Zélandu nebo Číny). Českou republiku reprezentuje ZŠ a MŠ Studenec, konkrétně Vladislav Synek, Dominik Urban, Lukáš Link, Vít Štefan, Veronika Bergerová, Linda Zahradníková, Ivana Hrnčířová a Tereza Chrástová.

V neděli 23. dubna proběhl modelový závod v nádherném prostředí Bosco della Ficuzza (Ficuzza Forest), kde se běží i oba hlavní individuální závody. Večer pak proběhlo oficiální zahájení v historickém centru Palerma. Hned další den proběhl závod na klasické trati.

Rakouská výprava s maskotem šampionátu (zdroj: ISF WSC Orienteering)

Češi se na longu rozhodně neztratili – Vít Štefan a Lukáš Link obsadili 2. resp. 3. místo, mezi dívkami se z našich nejvíce dařilo Tereze Chrástové. Chlapci drží po klasické trati senzační 2. místo mezi 18 výpravami, dívky slibné 9. místo.  Z celého závodu je natočen kompletní live-stream, takže můžete zkusit najít české závodníky.

Long Distance Race

In LIVE from ISF WSC Orienteering 2017 in Parlermo. 1000 participants 27 countries searching their path in the wonderful "Bosco della Ficuzza" 🙂 cc : MIUR Social World Orienteering Day International Orienteering Federation Kinder+Sport

Zveřejnil(a) ISF WSC Orienteering dne 24. duben 2017

Dnes byl na programu společenský den, zítra přijde na řadu kulturní festival. Dalším závodem na pořadu je čtvrteční krátká trať…že si v Palermu školáci kromě závodění také užívají, dokazuje taneční video:

Dancing at WSC 2017 Orienteering

They are not only runners but dancers

Zveřejnil(a) ISF WSC Orienteering dne 24. duben 2017


Ve spolupráci s Matějem Burdou a Petrem Junkem

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *