Češi na Petříně bronzoví!

od | 5. 10. 2018 | OB v ČR, OB ve světě, Orientační běh


Druhý den finále SP v Praze se konaly sprintové štafety na Petříně. Jednalo se o velmi technicky i fyzicky náročný závod (díky velmi prudkému svahu). Zkušený stavitel Jan Mrázek připravil zajímavé a skvěle rozfárstované tratě, které mnohé závodníky zaskočily.

Závod měl velmi zajímavý průběh, jelikož hned na prvním úseku utekla Lina Strand (SWE1) zbytku startovního pole o neskutečných 25s. Naše závodnice Adéla Indráková (CZE2) a Jana Knapová (CZE1) předávaly na 13. a 14. místě, další byly 33. Karolína Šiková (CZE4) a 35. Anna Štičková (CZE3).

Po druhém se v čele stále drželo Švédsko, zásluhou Emila Svenska (SWE1). Zde však skvěle běžel Miloš Nykodým (CZE1), když se dostal na 9. příčku. Další naše štafety také stoupaly vzhůru: 19. Vojtěch Sýkora (CZE2), 31. Tomáš Křivda (CZE3) a 33. Vojtěch Kettner (CZE4).

Na třetím úseku však Jonas Leandersson (SWE1) chyboval a do čela se dostal Florian Howald (SUI1). Za nás běžel včerejší vítež Knock-out sprintu Vojtěch Král (CZE1), který zahájil neskutečnou stíhací jízdu a v cíli se objevil jako 4. (s pouhou ztrátou 2s na SUI2). Skvěle zaběhl také 12. Tomáš Kubelka (CZE2), který stáhnul 7. míst! Ostatní předávali: 26. Otakar Hirš (CZE3) a 31. Pavel Kubát (CZE4).

Jako první na poslední úsek vyběhla Judith Wyder (SUI1), kterou o 11s později začala pronásledovat Tove Alexandersson (SWE1). Naše Tereza Janošíková (CZE1) vybíhala 4. se ztrátou 52s a v kontaktu se SUI2  a SUI3 (na 3. a 5. místě). Judith Wyder (SUI1) sólo jízdou doběhla pro prvenství, neboť Tove Alexandersson (SWE1) zazmatkovala hned v úvodu tratě. Nicméně poté se však srovnala a štafeta SWE1 doběhla na druhém místě. Tereza Janošíková (CZE1) běžela velmi skvěle a i když to v závěru velmi těsně nestačilo na štafety SUI2 a SUI3, tak z toho byl luxusní výsledek v podobě 3. místa v redukovaném pořadí! Konečné výsledky (neredukované pořadí): 5. CZE1, 10. CZE2, 25. CZE3, 30. CZE4.

(Zdroj fotografie – FB Czech orienteering team)


Zítra se dění přesouvá do Českého ráje k Turnovu ke hradu Valdštejn, kde závodníky čeká jediná lesní disciplína – skalnatý middle.

První žena startuje ve 11:30 a první muž ve 11:45. Sledujte a fanděte ZDE nebo také ZDE.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.