Červen? Závody!

od | 27. 5. 2020 | MTBO, OB v ČR, Orientační běh, Trail O

Taky už se dlouho těšíte na první orienťácké závody? Limity účastníků pro sportovní akce se pomalu navyšují a už v květnu vyletěly první vlaštovky v podobě malých závodů. Červen ale přinese velkou změnu, na oficiální závody v OB si sice budeme muset počkat, ale určitě bude z čeho vybírat!

Trail-o a MTBO

První mistrovská sada medailí se rozdá o víkendu 13. – 14. června, kdy se ve Dvoře Králové nad Labem a Rudníku koná MČR v tempO, pro závodníky bude navíc připraven Český pohár v preO, termín přihlášek je do 10. června přes ORIS. O víkend později budou mít své první oficiální závody i bajkeři – ve Stvolínkách pořádá BOR MČR na middlu a ČP v longu, přihlášky do 14. června přes ORIS.

Orienťácké závodní seriály

Běhej s mapou

Tento seriál původně chtěli rozjet pořadatelé Mistrovství světa v OB 2021 jako propagaci této akce pro širokou veřejnost. Situace se ale zkomplikovala, proto přichází s novým konceptem a dle současných možných pravidel… Více v článku na O-News.cz.

Termíny:

 • 6. června Vrchbělá
 • 27. června Tanvald

Jihomoravská letní liga

Od poloviny května proběhly v Brně už dva závody (nebo přesněji dvojzávody) Jihomoravské letní ligy, kterou připravuje malý tým pořadatelů v čele s Liborem Zřídkaveselým (PBM) a Jiřím Zelinkou (MBM). Více v článku na O-News.cz

Termíny:

 • sledujte ORIS
 • 24. června Mokrá – Horákov

Jarní liga Valašské oblasti

Alternativní série tréninkových závodů v období coronaviru ve Valašské oblasti. Náhrada za zrušené oblastní žebříčky. Zaměření primárně na žáky a dorost – pro udržení jejich motivace zůstat u sportu a mít možnost zas i trochu závodit. Částečně i obnovení sociálních vazeb. Hlavně pro závodníky z Valašské oblasti. Zjednodušený model pořádání, při dodržení hygienických pravidel a všech platných nařízení vlády ČR. Bez zázemí a bez bufetu. Jen přijet na svůj čas, odběhnout závod a odjet. Malé pořadatelské týmy.

Termíny a pořadatelé:

 • 30.5.2020 LCE nad přehradou (Obětová)
 • 6.6.2020 KVS Zašová
 • 20.6.2020 TZL Lukoveček
 • 27.6.2020 GIG Žlutava

Další tipy na závody

Oblastní mistrovství na Vysočině

V několika oblastech se objevují také první oblastní závody, ty se konat mohou, ale nemohou se počítat do žebříčků, ani se z nich nedají vybíhat licence, to bude možné až po 25. srpnu. V oblasti Vysočina jsou na programu dokonce tři oblastní mistrovství:

MČR v rogainingu

O víkendu 21. a 22. června by snad mělo proběhnout MČR v rogainingu v Hříměždicích na Příbramsku. Organizátoři ještě čekají na finální povolení a 1. června by měl vyjít rozpis závodu. Pokud vše klapne, mělo by se běžet v malebném prostoru vodních nádrží Slapy a Orlík a v přilehlém okolí.

Dětská liga Táborska

Okresní liga mládeže 2020 (Opava)

Pro rok 2020 je naplánováno 18 závodů v rámci Okresní ligy mládeže (OLM), z nichž 4 proběhnou o červnových nedělích. Cílem je nekomplikovaným způsobem přiblížit orientační běh veřejnosti, především dětem paralelně s tréninky stávající členské základny opavských orientačních běžců.

Na Houpačce

20. a 21. června se měl v Dubenci na Příbramsku konat závod 24 hodin OB, nakonec pořadatelé připravili několik denních a nočních tratí pro děti i dospělé. Hodnotit se bude i soutěž týmů, jejíž výsledky budou dány součtem nejlepších výsledků z daných tratí.

Panda-O-Race

13. června se u Písku poběží charitativní závods mottem „Za každého startujícího do Píseckých hor jeden strom“. Přihlášky do 3. června přes ORIS.

V ORISu naleznete ještě několik dalších červnových závodů. Pojďme si užít to, že opět můžeme běhat orienťáky!

1 komentář

 1. Avatar

  A dalším závodem, tentokrát už ne jen měřeným nebo neměřeným tréninkem na několika málo tratích, nýbrž plnokrevným městským sprintem s klasickými kategoriemi je 21. června závod pořádaný v Braníku (Praha 4) v rámci oslav výročí 100 let od založení sportovního klubu na Kačerově. Všechny potřebné informace již jsou na ORISu, přihlášky budou spuštěny v nejbližších dnech.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 4. 2024
a svátek má Rostislav.