BrnO-Gala jedním párem očí

od | 28. 11. 2023 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže

pozn. autora: Moje vzpomínky ze sobotního večera jsou trochu mlhavé, možná to tak máte taky. Tak omluvte, jestli bude něco chybět, či dokonce přebývat. Přece jen je to O-Gala a tak to má, aspoň trochu, být 🙂

…doklusávám, sprint byl fajn! Sprcha, převlečení, na chvíli ještě do města obdivovat památky a pak už šup zpátky do tělky, nahodit oblek a vydat se na ples. Kalhoty, která košile? Světle modrá je dobrá. Sako, motýlek, kabát. Ještě dokouknout vyhlášení a jdeme, O-Gala čeká!

Přicházíme do kulturáku, na ruku razítko. Odložit kabát, s kdekým se pozdravit, rychle k baru, ať nejsou ruce prázdné. Naštěstí nečepujou Starobrno (největší obava zažehnána..), i když cena by mohla níž. Sál se plní, přibývají známé tváře. Různě doháním, jak se ostatní měli od družstev. Najednou se z pódia ozve hlas, moderátorka zve na program. Sedám ke stolu. Živí profi tanečníci, oplakat jedno Stardance byla správná volba. Vystoupení bere dech, no já byl v tanečních rád za základní kroky.

Potlesk, krása, příjemné zpestření! Večer pokračuje, nálada roste, nápoje se prolévají. Potkávám se se známými a kamarády ze široka daleka, povídáme, vzpomínáme, plánujeme, místy gratuluju k anketě. Ještě rychle nakouknout nahoru – fotokoutek. Vytíženo a kdo tam byl, fotky si chválí, já se však tradičně vyhýbám.

Na Brno dobrý! (zdroj: fotokoutek ZBM)

Uběhla hodina, nebo tři? Kdo to řeší, zábavy je pořád dost! Hudba se postupně zrychluje, zesiluje, parket se plní. Sundávám sako a jdu taky do víru. Vidím milé a zlaté, přidávám se do kruhu. A hop, hop, hop! Radost je na místě. Po pár písničkách vydechnout, doplnit tekutiny a zpátky na parket. Hrajou oblíbený – Gigi, JWOC (dokonce živě!), Ma Chérie, Du Hast… A dav na parketu žije vlastním životem, přelévá se sem a tam, každou chvíli kolem někdo protancovává z jedné strany na druhou. Tohle už jsem od PPček skoro zapomněl, zase bude chybět!

Čas ale nezastavíš, a tak najednou přichází smutná zpráva – bude se končit. Safra! Dotancuju, dopíjím, balím, loučím se. Tělka, karimatka, někdo přichází – after, kudy? Zastávka, už to jede. Trolejbus plnější než londýnský metro, ještě se tam nějak nacpu. Dveře se zavírají, vyjíždíme a začíná ještě jedno poslední dobrodružství tohohle večera.

Co říci závěrem? Asi nic než, že O-Gala bylo zase super, laťka se stále drží vysoko. Lepší definitivní tečku za o-rokem 23 jsme si mohli přát jen ztěžka <3

Díky, Žabiňáci!

Díky, Žabiňáci! (foto: Petr Kadeřávek)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.