Brněnský Kauflauf
Dnes je 18.01.2020

Orientační běh | Závody | 01.03.2018

Poslední únorovou neděli se v Brně běžel tradiční zimní závod – Kauflauf. Letos se jednalo už o 11. ročník závodu. Netradičně na Brno tentokrát nešlo o městský sprint, ale spíše městskou klasiku. Běželo se na mapách z vylepšených dat Mapy.cz, která byla v rámci možností co nejvíce přiblížena orienťáckému vzhledu. Jednalo se o takový kříženec sprintového a lesního klíče.

 Závodníci si mohli vybrat ze 4 tratí: 2km pro nejmenší děti, dále pak 4km, 8km a 15km dle preference každého běžce. Charakteristikou tratí rozhodovala o vítězi především správná volba postupů a jeho realizace, dohledávky tentokrát nehrály téměř žádnou roli. Přestože delší tratě křížily frekventované silnice, které bylo dovoleno překonávat jen na vyznačených místech (přechod, podchod nebo nadchod), tak to přispělo k jejich větší atraktivitě. A nutno dodat, že podle vyčtených GPS je všichni dodržovali, což je fajn.

Tratě na mapě v orienťáckém stylu.

Tratě na mapě od Mapy.cz.

 

Na nejdelší trati, 15km, zvítězil Daniel Hájek, který tratí proběhl za 67:26, druhý David Vedra na něho ztratil něco přes 2 minuty, třetí Jiří Zelinka měl už ztrátu těsně pod 6 minut. Pořadatelé se na této nejdelší trati rozhodli ocenit i výkon největšího bojovníka, který úspěšně absolvoval celou trať a nejvíce si ji užil – stal se ním Michal Karásek s časem 130:54. Na trati 8 km pak mezi ženami zvítězila Adélka Indráková časem 47:35 (byla druhý nejrychlejší závodník v této kategorii a od prvního muže, Broňka Přibyla, dostala 3 a půl minuty), druhá byla Petra Dittrichová s časem 53:01 a na třetím místě se umístila Markéta Mulíčková, která závod zvládla za 54:37. Detailní informace o závodě, mapu ke stažení a kompletní výsledky naleznete na http://kauflauf.adamna.net

 

Vzhledem k nízkým teplotám se závodu zúčastnilo 107 závodníků, ale ti si jak mapu, tak tratě velmi pochvalovali. Je zřejmé, že delší závod v Brně chybí a poptávka po něm je. Kauflauf tým už ale plánuje další ročník, který bude ve stejném duchu, tentokrát nejspíše v městských částech Maloměřice, Obřany a Lesná.

Hana Hlavová, Jakub Zimmermann

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *