Babí léto v oblastech

od | 21. 10. 2019 | Reportáže

Sezona hlavních o-závodů je nenávratně za námi, naopak už druhý týden v řadě se závodí v oblastech a žáci s dorostenci a juniory podstupují náročné souboje o B licenci. Pojďte se s námi vydat do všech krajů, ve kterých proběhlo celkem 9 závodů! Vezměme to hezky ze západu na východ. Mapy hlavních kategorií budeme postupně doplňovat.

Olešná u Rakovníka

Západočeská, Pražská a Středočeská oblast si daly dostaveníčko u Rakovníka za pořadatelství OK Rakovník. Tamní krátké trati se zúčastnilo přes 1000 závodníků! Hlavní kategorie dospělých vyhráli Martin Scheuermann (SSV Planeta Radebeul) a Kateřina Mullis (DKP).

 

Kostelec nad Černými lesy

V neděli vyrazili závodníci ze Středočeské a Pražské oblasti na další závod – tentokrát na východ od Prahy. Klub z hostitelského města Sokol Kostelec n. Č. l. ve spolupráci s SK GORDIC Praha Kačerov nachystali sprintový závod. Vítězi kategorií DH21L se stali Sebastian Šafka (KAM) a Barbora Vyhnálková (RIC)

Frýdlant

Necelá pětistovka závodníků se sjela na kraj Frýdlantu na závod na klasické trati. Oblastní žebříček Ještědské oblasti pořádal Jizerský klub OB Frýdlant. Kategorie DH21L ovládli Miroslav Kovář (SJC) a Kateřina Kašková (CHA).

Trať H21L (Archiv Tomáše Kobra)

Alšovice

Nejen Praha a Střední Čechy měli v plánu nedělní závod. I v Ještědské oblasti se závodilo. Po sobotní klasice následovala v neděli krátká trať. Klub SOK TJ Turnov přichystal závody zhruba v půli cesty mezi Jabloncem nad Nisou a Železným Brodem. Závod v kategoriích DH21L ovládli Pavel Kubát (PHK) a Anna Štičková (SSU). Smutnou zajímavostí tohoto závodu byla nutnost zásahu JURY, která diskvalifikovala (viz protokol) původního vítěze H50.

Růžená

Závod Ligy Vysočiny byl zrušen z důvodu kůrovcové kalamity!

Radvanice

TJ Start Náchod si přichystal pro Východočeskou oblast závod na klasické trati na mapě Žaltman. Druhý nejobsazenější závod víkendu vyhráli v kategoriích DH21C Marek Prášil (SJI) a Jana Semrádová (CHC).

Uhřice

Jihomoravská a Valašská oblast závodily v bývalém okrese Hodonín. Brněnský klub KOB Alfa Brno nachystal klasiku ve Ždánickém lese. Pro vítězství v kategoriích DH21C si doběhli David Vedra (TBM) a Markéta Mulíčková (ABM).

 

Řídeč

Hned dva závody přichystali na sobotu pořadatelé z SK SKI-OB Šternberk. Dopolední krátkou trať Hanáckého žebříčku vyhráli v DH21C Manželé Hájkovi, konkrétně v H21C Daniel (ZBM) a v D21C Magdaléna (LCE). Odpolední veřejný závod štafet pak opanovali závodnice SOB Olomouc a závodníci SK Žabovřesky Brno.

Foto: Web štafet

Brumbárov

Tradiční štafetový podnik s názvem Rodinné štafety pořádá OK Lokomotiva Pardubice. Závod absolvovalo přes 100 štafet. V kategorii Open vyhráli Křivdovi, v oddílovém přeboru LPU Roudní.

Mapa rodinných štafet (Archiv Terezy Odehnalové)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 4. 12. 2023
a svátek má Barbora.