Aplikace OCAD Skica: mobilní digitální mapování se mění!

od | 14. 6. 2022 | Metodika, OCAD

Aplikace OCAD Skica doplňuje desktopovou verzi OCADu a je speciálně navržená pro ergonomické a efektivní mapování v terénu.  Díky své jednoduchosti může přitáhnout i ty, kteří zkouší digitálně mapovat poprvé.

Proč bychom měli mapovat na mobilním zařízení, když jsou současné zkušenosti s klasickým analogovým mapováním díky přesným podkladovým mapám vyhovující? Je to správná otázka, ale každý, kdo argumentuje tímto způsobem, ještě nevyzkoušel aplikaci OCAD Skica.

OCAD Skica na tabletu Samsung.

Oproti konvenční práci s tužkami a s fólií nabízí digitální mapování aplikací OCAD Skica působivé výhody, bez kterých by se zpětně nikdo nechtěl obejít:

  • rychlé přiblížení a oddálení obrazu dvěma prst pro přesné a detailní kreslení
  • výběr ze široké škály barev a tlouštěk čar pro skicování
  • funkce mazání
  • snadné přepínání mezi podkladovými mapami
  • využití GPS pro určení vaší pozice a záznam stopy vašeho pohybu
Aplikace OCAD Skica na iPhonu.

Kromě intuitivního ovládání bylo navíc věnováno hodně pozornosti snadnému přenosu dat z klasické počítačové verze OCADu do nové aplikace.  Soubory *.ocd mohou být přenášeny do/z mobilního zařízení přes OCAD Cloud Transfer. Aplikace ale není určena pouze pro mapaře.  Rozhodčí, stavitelé tratí atd. mohou také využít OCAD Cloud Transfer ke snadným poznámkám k mapě, revizím a umístění kontrol. Mapař tak má neustálý přehled o požadavcích na změny a může vše pohodlně implementovat do desktopové verze OCADu.

OCAD Skica – uživatelské rozhraní

I vy můžete zjistit, proč bude mapování v budoucnu digitální! Zdarma si stáhněte a používejte aplikaci OCAD Skica z Apple App Store (iOS) nebo z Google Play (Android).

Pro více informací o aplikaci navštivte www.ocad.com/app.

Návodné video na Youtube v angličtině


0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 4. 12. 2023
a svátek má Barbora.