Analýza MČR NOB

od | 11. 4. 2017 | Analýzy, OB v ČR, Orientační běh, Závody

V sobotu 8. dubna proběhlo v Rantířově na Jihlavsku první letošní Mistrovství České republiky, a to v nočním orientačním běhu. O výsledcích hlavních kategorií jsme vás informovali v reportáži. Dnes se podíváme na to, kde se dělaly nejvíce chyby a kde došlo k zásadním zvratům v bojích o medaile.

H21

Mužská trať byla vzhledem k startovním intervalům, menšímu závodnímu prostoru i velkému počtu kontrol rozdělena na dva okruhy, které závodníci běželi v různém pořadí. Na trati chyběl královský postup, žádné větší volby postupů se tedy nenašly. Základem bylo jít co nejvíce pod čarou, hlídat směr a pohlídat si dohledávky v hustnících.

Úvod tratě byl až do 3. (uzlové) kontroly společný, běžel se ve výrazně svažité kamenné části mapy. Zde se ale žádné větší rozestupy nevytvořily.

K6-K7:

První delší postup volí Jan Šedivý jako jeden z mála obíhačku zprava, na nejlepšího Krále to nestačí, ale ztráta není nijak výrazná.

K9-K10:

Nejrovnější postup býval většinou ten nejrychlejší. Na čelních pozicích si už vytváří čtveřice Král, Kubát, Minář a Šedivý mírný náskok na ostatní závodníky.

K13-K14:

V leteckém terénu ani zdánlivě výhodná obíhačka nebyla zcela tou nejlepší, to poznal i celkově šestý závodník Jonáš Hubáček.

K23:

Marek Minář déle dohledává 23. kontrolu a na stříbrnou pozici se dostává Vojtěch Král.

Hlavně díky stabilnímu výkonu vybojoval první místo Pavel Kubát (PHK), který o minutu porazil Vojtu Krále (SSU). Ten nakonec o pár vteřin uhájil stříbro před Markem Minářem (ASU). Na Jana Šedivého (PGP), který se během závodu nevyvaroval několika drobných “myšek”, zbylo 4. místo.

D21

Ženy na rozdíl od mužů žádnou rozdělovací metodu na trati neměly. Ovšem okruhy také měly dva! Jak to? Podívejte se na mapu níže. Chybovalo se o něco více než u mužů.

V úvodní části ve svahu dost výrazně ztratila Denisa Kosová, která na čtvrté kontrole už měla manko dvou minut.

K6-K7:

Přeběhnutím sedmé kontroly se Adélce Indrákové značně zúžil její náskok na průběžně třetím místě.

K17-K19:

Náběh do hustníku na 18. kontrolu dělal mnoha závodnicím velké problémy. Zatímco Kosová s Indrákovou zde získaly, pro ostatní to byla velká ztráta, včetně pozdější vítězky Kabáthové. 

Stylem start-cíl si pro vítězství doběhla Eva Kabáthová (ZBM). Denisa Kosová (PHK) se právě na zlomové K18 dostala na druhé místo před Lenku Mechlovou (SHK). Nepopulární 4. místo obsadila Adélka Indráková (ZBM).

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 2. 2024
a svátek má Horymír.