Adventní zimní ligy
Dnes je 17.02.2020

OB v ČR | Orientační běh | Reportáže | Závody | 02.12.2019

O uplynulém víkendu, který byl zakončen první adventní nedělí, se konaly další zimní závody, tentokrát již s Vánočním nádechem. Na programu byly zimní ligy, oddílové závody i tradiční orienťácké akce. Byli jste u rozjezdu Pražské ligy, Brněnské, Valašské nebo Borcupu?

Čertův kopanec

První závod Pražské zimní ligy se běžel v Malých Přílepech a hlavní kategorie si při něm užila pěknou 12kilometrovou klasiku. Závod se jmenoval Čertův kopanec (60nec), protože Sparťani tam po ukončení závodu slavili ještě životní jubileum jubileum “ředitele” závodu. Závodník Hynek Urban si dal postupně trať A, pak B, C i D, užil si tedy řádnou sobotní porci kilometrů. Nejlepší časy ale patřily jiným… Celkově zvítězil Ondřej Pospíšil v čase 78:05, druhý doběhl Matouš Petrilák a třetí skončil Martin Fröhlich. Nejlepší z žen na hlavní trati byla Vanda Králová.

1. závod Valašské ZL

Závod na 50 kontrol a zároveň závod Hanácké a Valašské ligy se odehrál ve Vracově. Na startu se sjela slušná konkurence a na hlavní trati dlouhé 17,5 km se běželo opravdu rychle (a nejen tím, že u Vracova na moc kopců nenarazíte). Nakonec kompletní stupně vítězů obsadili muži SK Žabovřesky – zvítězil Daniel Hájek před Pavlem Brlicou a Ondřejem Hlaváčem.  Na nejdelší trať se vydaly i ženy a všechny si rozhodně zaslouží uznání – Petra Koporová, Renata Hubáčková a Iva Kavánková.

Adamna cup

Prvním závodem Brněnské zimní ligy byl sobotní Adamna cup, který se běžel v Řečkovicích. Závod ve sprintu byl ozvláštněn tím, že první část trati si mohl vybrat každý závodník ze tří variant – tuto metodu zvanou “self-choice” můžete znát ze světových závodů v knock-out sprintu. Zajímavostí pak je, že nejkratší variantu se podařilo vybrat nejmenšímu počtu závodníků. Dobře ji však zvolil vítěz závodu Bronislav Přibyl, který o 15 vteřin porazil Adama Urbánka, o další 3 vteřiny zpět skončil Matěj Burda. Ženské kategorii vládla Natalia Hiklova, ta porazila o více než půl minuty své nejbližší pronásledovatelky Markétu Mulíčkovou a Lucii Kovalančíkovou.

Mikuláš 2019 (SZL)

Druhým závodem Slezské zimní ligy byl sprint v Ostravě. Běžel se částečně v areálu městské nemocnice a také v přilehlém parku. V kategorii HA zvítězil Roman Zbranek, který o 33 vteřin porazil Tomasze Jurczyka, o další 29 vteřin zpět byl Radoslaw Jaroszek. Na trati DA byla nejrychlejší Iva Kavánková, která shodně jako u mužů měla na prvním místě náskok 33 vteřin, a to na Teresu Mrózek, třetí skončila Gabriela Brodová.

1. Borcup

Rozběhl se i další ročník Borcupu – 1. závod se běžel přímo v České Lípě. Motto závodu bylo: „Když náhodou potkáš pana ředitele, školníka nebo uklízečku, nezapomeň slušně pozdravit.“ Všechny kontroly byly totiž umístěny na školách a jejich bodové ohodnocení odpovídalo číslu kontroly. Navíc každý závodník dostal vlastní povinnou první a poslední kontrolu. Všechny kontroly zvládlo oběhnout 14 závodníků z 93, nejrychlejším z nich pak byl Jakub Bílý, druhé místo patřilo Danovi Pavlovcovi a třetí doběhl Jiří Martan.

Poznej noční Hory Kutny aneb Advenťák

V Kutné Hoře se běžel Advenťák, na který se vydalo 120 účastníků!  Na místě zakreslených kontrol nacházeli účastníci převážně betlémy od různých autorů, tradiční i méně tradiční, i tvořené dětmi ze ZUŠ a DDM Kutná Hora. Nejvíce si účastníci oblíbili  kontrolu  “myší rodina”, jedna kontrola byla na kochání – byl od ní nádherný  výhled na panorama nasvícené Kutné Hory, kterému vévodí pozdně gotický skvost chrámu Sv. Barbory a Jezuitská kolej.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *