Adventní kalendář: Vyhlášení zkušebního kola

od | 28. 11. 2017 | Soutěž

Máme tady výsledky zkušebního kola naší soutěže Adventní kalendář. Dorazila k nám více než stovka odpovědí! Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěži.

Než si prozradíme výherce, pojďme si ukázat správné odpovědi:

Otázka č. 1: Na kolikátém místě skončil Jan Šedivý v anketě ČSOS o nejlepšího o-sportovce v roce 2016?

Pokud jste rozklikli odkaz hned pod otázkou, dostali jste se k našemu článku z vyhlášení O-gala. Samotný článek správnou odpověď nenabízel, ale na jeho konci byl odkaz na celkové výsledky ankety. Tam jste si už mohli v klidu dohledat, že Jan Šedivý byl loni třetí. Správná odpověď byla tedy 3.

Otázka č. 2: Jaký je základní interval vrstevnic (v metrech) na mapách pro orientační běh podle nového mapového klíče ISOM 2017?

Stejně jako u první otázky, i tady vám měl napovědět článek pod otázkou. Na rozdíl od první otázky jste v však v článku mohli nalézt správnou odpověď. Základní interval vrstevnic je 5 m.

Otázky 3 – 5 se týkaly mapy, na které bylo nakresleno celkem 20 šipek, které směřovaly buď do kopce, z kopce, nebo šly po rovině.

Zamýšlená správná odpověď byla 8 nahoru, 7 dolů a 5 po rovině. Uznávali jsme však i podobnou kombinaci, protože např. číslo 11 mohlo být pochopeno více způsoby. Omlouváme se za nejednoznačnost zadání, snad je to letos naposledy.

Šťastnou výherkyní se stala Martina Zalabová (SJC6657)! Gratulujeme.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.