Adventní kalendář: Vyhlášení zkušebního kola
Dnes je 17.01.2020

Soutěž | 28.11.2017

Máme tady výsledky zkušebního kola naší soutěže Adventní kalendář. Dorazila k nám více než stovka odpovědí! Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěži.

Než si prozradíme výherce, pojďme si ukázat správné odpovědi:

Otázka č. 1: Na kolikátém místě skončil Jan Šedivý v anketě ČSOS o nejlepšího o-sportovce v roce 2016?

Pokud jste rozklikli odkaz hned pod otázkou, dostali jste se k našemu článku z vyhlášení O-gala. Samotný článek správnou odpověď nenabízel, ale na jeho konci byl odkaz na celkové výsledky ankety. Tam jste si už mohli v klidu dohledat, že Jan Šedivý byl loni třetí. Správná odpověď byla tedy 3.

Otázka č. 2: Jaký je základní interval vrstevnic (v metrech) na mapách pro orientační běh podle nového mapového klíče ISOM 2017?

Stejně jako u první otázky, i tady vám měl napovědět článek pod otázkou. Na rozdíl od první otázky jste v však v článku mohli nalézt správnou odpověď. Základní interval vrstevnic je 5 m.

Otázky 3 – 5 se týkaly mapy, na které bylo nakresleno celkem 20 šipek, které směřovaly buď do kopce, z kopce, nebo šly po rovině.

Zamýšlená správná odpověď byla 8 nahoru, 7 dolů a 5 po rovině. Uznávali jsme však i podobnou kombinaci, protože např. číslo 11 mohlo být pochopeno více způsoby. Omlouváme se za nejednoznačnost zadání, snad je to letos naposledy.

Šťastnou výherkyní se stala Martina Zalabová (SJC6657)! Gratulujeme.

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *