Adventní kalendář ’22: 9. den – Rumcajsovy míle

od | 9. 12. 2022 | Soutěž

Dnešním dnem se nám soutěž Adventní kalendář přesouvá do své druhé třetiny. Po včerejším hledání výřezů na mapě vás dnes čeká další mapový úkol. Tentokrát se u něj budete muset dívat na nějaká videa #followmethierry


Rumcajsovy míle

Velmi netradiční datum bude mít jeden ze zavedených vícedenních závodů. A to ten, který je pojmenovaný po jičínském ševci, později loupežníku – Rumcajsovi. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín vsadili na druhý prodloužený květnový víkend. Důvodem je, že pořadatel, Sportcentrum Jičín, pořádá v srpnu, kdy se obvykle “Míle” běhají, Mistrovství světa MTBO. Jubilejní 10. ročník tohoto závodu se vrací do Českého ráje! Centrum Rumcajsových mílí bude v Jinolicích, pro příští rok se tedy můžete těšit na pískovcové kameny a skalky kolem vrchu Přivýšina a ještě jednoho terénu na okraji Prachovských skal. Kromě závodů se nabízí koupání v rybnících, procházky skalními městy nebo návštěva historického Jičína.

Foto: Petra Žaloudková

Pořadatelé darovali do soutěže 2x startovné na Rumcajsovy míle 2023


Řešení z 8. kola: Včera jste měli za úkol dosadit správné mapové výřezy. Pokud se vám to povedlo, pak vám vyšla tajenka ZÁVODNÍ KANCELÁŘ.


Jak už jsme psali výše, dnešní úkol bude mapový, budete se dívat na videa. Na pár minut budete moct zapomenout, že pomalu a jistě přichází zima. Dnešní zadání Vás totiž zavede do Itálie do malebné horské vesničky Cervara di Roma. Starší ročníky jistě zaplesají při vzpomínce na skvělé výkony Thierryho Gueorgiou, který si v Cervaře střihl sprintík s kamerou na hlavě. To máte jako krásné video na rozkoukání a teď hurá na ty dvě soutěžní videa:

Video č. 1:

Video č. 2:

K videím budete rovněž potřebovat mapu, která se nám rozsekala na jednotlivé dílky.

Jak už asi tušíte, vašim úkolem bude zapsat do formuláře, odkud jednotlivá videa vycházejí a kde končí… Hodně štěstí!

Mapa v lepší kvalitě

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 2. 2024
a svátek má Horymír.