Adventní kalendář ’22: 8. den – Czech O-Tour 2023

od | 8. 12. 2022 | Soutěž

V dnešním díle Adventního kalendáře řádil tiskařský šotek. Dokážeš doplnit výřezy kontrol do dané tratě? Partnerem dnešního dne je seriál Czech O-Tour, který věnoval do soutěže 2× startovné na celý seriál.


Czech O-Tour 2023

V letošním roce seriál Czech O-Tour proběhl po stopách loňského Mistrovství světa v orientačním běhu, při kterém se nemohly konat doprovodné závody pro širokou veřejnost. Více než 2400 účastníků, kteří běželi alespoň jeden závod, velmi kladné ohlasy a zajímavé propojení s dalšími mezinárodními akcemi dali vzniknout dalšímu ročníku Czech O-Tour. Ten se poběží na Plzeňsku (v terénech relevantních pro JMS 2024), Kokořínsku (v lokalitě 2. kola Světového poháru v OB) a celý seriál bude završen na Šumavě.

Pořadatelé připravili 2x startovné na celý seriál 8 závodů Czech O-Tour 2023. A pokud nechceš čekat, zda vyhraješ, můžeš využít speciál vánoční startovné.


Pro řešení včerejší toikové úlohy bylo vhodné si rozepsat délku fronty v určitých klíčových momentech a spočítat si, jak dlouho trvá čekání v závislosti na délce fronty. Zároveň bylo dobré si dát pozor na to, že brány úlevy se otevírají pouze v sudé minuty. Právě proto bylo potřeba počítat pro nejpozdější vstup na toiku už čas 11:04. Pokud chtěl člověk vstoupit na toiku v tento čas, musel se zařadit do fronty mezi časy 10:49 a 10:52, pokaždé na něj vyjde stejný čas vstupu. Správná odpověď byla tedy 10:52, uznány budou odpovědi v rozmezí 10:47-10:57.

V čase 10:52 měla fronta délku 46 závodníků a Picánek v ní čekal 12 minut. Celkem před ním vstoupilo na toiku 5 osmic (to trvalo 10 minut) a v další osmici se dostal na řadu i on. Pro vyznavatele grafického řešení máme i přehled délky fronty a doby čekání s vyznačením míst, kdy se výpočet měnil.


Zadání 8. dne Adventního kalendáře je velmi prosté. Doplň správné mapové výřezy ke kontrolám a postupně dostaneš tajenku, kterou vepiš do soutěžního formuláře.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.