Adventní kalendář ’22: 4. den – 24 hodin OB štafety

od | 4. 12. 2022 | Soutěž

Včera jsme pomocí šifrovačky hledali obrazec, dnes náš čeká úkol, při kterém se docela zasmějeme. Budeme totiž prozkoumávat chyby z letošních mezinárodních závodů, a na základě nich odpovídat na různé otázky. Sponzorem dnešního kola je štafetový závod 24 hodin OB štafety.


24 hodin OB štafety

Štafetové závody jsou kořením sportu. Je to vrchol každé sezóny, každého šampionátu. V klubech se na štafetové úspěchy nejvíc vzpomíná. Staří o nich vypráví mladším, které to pak každý trénink žene dál. Fotky a trofeje z nich jsou na těch nejprestižnějších místech klubovny, příběhy zapsány do kronik.

Orienťák má to kouzlo, že štafetové příběhy jsou obzvlášť silné. Favorité to nikdy nemívají jisté, faktorů, které mohou zcela změnit průběh závodu, je mnoho. Stačí vzpomenout na neuvěřitelné štafety z MS 2008 a 2009 legendy Thierry Gueorgiou, ve kterých Francouzi přišli o vítězství v posledních minutách závodu.

A proto se snažíme do české orienťácké termínovky vrátit 24 hodinové štafety, ve kterých o silné zážitky a příběhy není nouze, i když to není MS nebo MČR. Možná je to naivní, oldschoolové, trhlé. Ale prostě nám podobný závod u nás chybí a pokaždé, když se vracíme z legendární 24-Stunden-OL, tak se to téma vrátí. Jezdíme tam obrok a pokaždé nás to baví. Ano, i to noční vstávání, ranní soukání do mokrého dresu nebo klopýtání na poslední rundě úseků… Jsou to zážitky. Trvalé, nepřenositelné, prožité.

Zkrátka není to obyčejný závod. Je o houževnatosti, taktice, přírodě, partě lidí.

A takový víkend chceme trvale obsadit v orienťáckém kalendáři.

Letošní 24hodinovka se koná o víkendu 3. – 4. června 2023 na mapě Houpačka, stejně jako před 31 lety, kterou zaznamenal pro periodikum oddílu OK 24 Petr (Houba) Hrouda. Připraveny jsou kategorie:

24 hodin – 6 členné družstvo
12 hodin – libovolné složení 2 – 6 běžců
6 hodin – 4 – 6 běžců z dětských kategorií

První termín přihlášek 31. 1. 2022.

www. 24ob.cz

Na závodníky se těší pořadatelé FSP – VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha & Fenri – klub sportů v přírodě, z.s.

Pořadatelé věnovali do soutěže 1x startovné pro tým.


Včerejší správný obrazec byl jednoduchý – jednalo se o Veverku.


Při dnešním úkolu se trochu pobavíme – budeme zkoumat chyby závodníků z letošních mezinárodní akcí, a na základě různých indicií budete muset uhodnout, o jakého se jednalo závodníka či na jaké akci se daná chyba stala.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 10. 2023
a svátek má Olívie a Oliver.