Adventní kalendář ’22: 24. den – Pěkné prázdniny

od | 24. 12. 2022 | Soutěž

Štědrý den je tu a my otevíráme poslední soutěžní políčko letošního adventního kalendáře. Věříme, že vám moc času nezabere a užijete si krásný den s nejbližšími, rodinou či přáteli. Letos s námi soutěžilo přes 270 orienťáků a my jsme za to moc rádi. Spolu se závody Pěkné prázdniny vám přejeme pohodové Vánoce!

V mezisvátečním období zde nachystáme článek, ve kterém budete mít tradičně možnost zkontrolovat své body a napsat nám případné připomínky. Slavnostní vyhlášení se jako každoročně bude vysílat poslední prosincový den na našich sítích. Pokud vás zajímá více o tom, jak a koho budeme vyhlašovat, doporučujeme přečíst si první článek letošního Adventního kalendáře.


Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji

V roce 2023 se PéPéčka vrátí do oblasti Podtroseckých údolí, Skaláčku a údolí Čertoryje, kde se běželo naposledy v roce 2017. Oproti tomuto ročníku ovšem pořadatelé plánují značné změny a několik novinek. “Rádi bychom vás tentokrát zavedli ještě více do krásných pískovcových skal lemujících nádherná Podtrosecká údolí s rybniční soustavou, ze které ční rybníky jako „Věžák“, Vidlák, Krčák, či „Rokytňák“. Celé údolí s malebnými rybníky je samozřejmě přírodní rezervací, kde běhat nemůžeme ani nechceme, ale jeho okolí nabízí krásné orienťácké terény, které věříme, že v kombinaci se známým „Skaláčkem“ nabídnou ten pravý letní orienťácký zážitek.”

Na závodníky opět čekají 3 rozmanité etapy od pátku 25. srpna do neděle 27. srpna 2023. Dvě krátké tratě (pátek + neděle) a mezi nimi výživná sobotní klasika. Vše na aktuálních mapách v nádherných pískovcových terénech Českého ráje. K tomu již tradičně bohatý doprovodný program, vložený závod o Nejlepšího Píchače PP a mnoho dalšího. “Přijeďte si užít prodloužený předposlední víkend prázdnin do Českého ráje,” lákají pořadatelé, kteří již spustili stránky závodu, aktuálně vyjednávají s vlastníky pozemků a správou CHKO a plánují zveřejnit rozpis a otevřít přihlášky zkraje jara 2023.

Pořadatelé darovali do soutěže 1x startovné + kemp na Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji 2023.


Včera se vyplňoval kvíz, který se týkal pražských sprintových závodů a který vám celkem šel. Tady je jeho řešení:

  1. Petřín
  2. Výstaviště
  3. Psychiatrická léčebna Bohnice
  4. Nové Butovice
  5. Jan Vokurka
  6. V aréně byl zakázán prodej piva
  7. Poprvé byl vysílán přímý televizní přenos
  8. 22

Přiřaďte k úvodním fotkám O-News.cz adventních kalendářů (označené písmenky A—G) rok, kdy jsme spolu s danou fotkou mohli ve vánočním čase na O-News soutěžit.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 9. 2023
a svátek má Jaromír.