Adventní kalendář ’22: 23. den – Sudety Cup

od | 23. 12. 2022 | Soutěž

Vánoce jsou už téměř tady! A protože se nyní téměř všechno odehrává ve spěchu, tak dnešní úkol bude tímto směrem tak trochu zaměřen. Budeme totiž vyplňovat kvíz o pražských sprintových závodech. Partnerem dnešního kola je závod Sudety Cup.


Sudety Cup 2023: Orienťák na úpatí Sněžky

Sudety Cup. Letní vícedenní závod pořádaný našimi severními sousedy, ovšem jen kousek od našich hranic. První ročník se konal v polském podhůří Orlických hor, ten druhý – letošní ve Stolových horách kousek od Náchoda a přilákal přes 900 účastníků. “Sudety Cup ale není o číslech a lámání rekordů. Náš hlavní cíl je a vždycky bude závodník a zážitek, který si z našeho závodu odnese. Unikátní terény, kvalitní mapy a náročné tratě, to je to, čím chceme naplnit náš cíl,” zvou organizátoři na ročník 2023, který plánují do Krkonoš a to rovnou na úpatí Sněžky do vesničky Borowice, kousek od známého zimního střediska Karpacz.

Na závodníky opět čekají 4 rozmanité etapy ve 4 dnech. Začíná se krátkou tratí ve čtvrtek 27. července 2023 a končí “stíhačkou” s handicapovým startem v neděli 30. července 2023. Vše v nádherných divokých horských a podhorských terénech Krkonošského národního parku a jeho okolí, tedy myšleno samozřejmě jeho polské části – Karkonoski Park Narodowy, chcete-li. Kameny, skály, potoky, bažiny, porosty, horská podložka pod nohama, pravá divočina a nádherná příroda našich nejvyšších hor. To budou čtyřdenní Sudety Cup 2023.

Pořadatelé darovali do soutěže 2x startovné na Sudety Cup 2023.


Řešení včerejšího kola:

Včerejším úkolem bylo umístit kontroly “do lesa” dle určitých kritérií. Většině to šlo hladce, někoho to potrápilo. Klíčem bylo si nejprve vyškrtat všechna pole, kde kontroly být umístěny nemohly, tedy v řádcích a sloupcích s nulou a tam , kde pole nesousedila s označeným stromem. Na zbylá pole následně rozmístit kontroly kolem stromů tak, aby odpovídaly jejich počty v řádcích a sloupcích. Z 12 kontrol jich bylo nejvíce (4) na kaktusu, což byla i správná odpověď na naší otázku.


Vánoce jsou tu již zítra. A protože nyní nastává ten největší shon, největší stres a snaha o co nejrychlejší vyřešení mnoha situací, tak je pro vás připraven kvíz o závodech, kde závodníci prožívají téměř stejné věci, musí se totiž co nejrychleji rozhodnout. Připraven je tedy kvíz o významných pražských sprintových závodech. Z důvodu přehlednosti je formulář rozdělen na dvě části.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 10. 2023
a svátek má Olívie a Oliver.