Adventní kalendář ’22: 2. den – Interkompas 49

od | 2. 12. 2022 | Soutěž

Laktát je konjugovaná báze kyseliny mléčné, která vzniká při anaerobní glykolýze přeměnou pyruvátu pomocí laktátdehydrogenázy… Cože? Takovou blbost jsem od Adventního kalendáře na O-News nečekal, končím, nic luštit nebudu… Neházejte flintu do žita. Co nás dnes čeká? Poznej ucho reprezentanta!


Interkompas 49

Závody Interkompas 49 letos lákají na tři etapy v Javořické vrchovině. Kromě závodů na nových mapách se účastníci mohou těšit na doprovodný závod v O-bludišti nebo koncert. Pořadatelé závodu věnovali do soutěže 2x startovné.


Soutěžili jste v prvním kole adventního kalendáře? Pojďte si ověřit správné odpovědi:

  • Jak se jmenuje přírodní rezervace, u které se běžel 5. závod Žebříčku A v roce 2022? Oceán
  • Kolik bodů do Žebříčku A získal vítěz kategorie H18 na MČR ve sprintu v roce 2022? 100,93
  • 9. závod Českého poháru proběhl na území kraje, jehož krajské město je známé průmyslem: sklářským nebo textilním
    • V zadání se nám vyskytla chybka. Myšlenkou bylo napsat 8. kolo ČP (Rusava), Zlínský kraj, město Zlín -> obuvnický průmysl. Žel se stala chyba, číslo ujelo, a tak nás zavedlo do Liberce. Tam platí jak sklářský, tak textilní průmysl. Za nejednoznačné řešení se omlouváme.

Nastražte uši, jdeme na to! Každoročně čeští reprezentanti podstupují laktátové testy ke stanovení svých tréninkových zón, na jejichž základě stanovují své tempo a zatížení při tréninku. Hladina jednoho z parametrů, laktátu, se zjišťuje z krve při vpichu do ušního lalůčku. Dnešní úkol je jasný: přiřaď obrázek ucha ke jménu reprezentanta.

Pravidla soutěže

1 komentář

  1. Avatar

    Sklárny v Liberci?

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 1. 2023
a svátek má Zdislava.