Adventní kalendář ’22: 19. den – Krátký den

od | 19. 12. 2022 | Soutěž

Včera jsme skládali O-Puzzle, dnes nás čeká opět úkol s mapou, který výborně procvičí postřeh. Budeme totiž porovnávat originální mapu s různými úpravami. Partnerem dnešního kola je štafetový závod Krátký den.


Krátký den

Nahoď oddílové barvy, připrav si čelovku a bojuj za svůj klub až do tmy.

Krátký den je 2. ročník štafetového závodu v orienťáku dospělých a žáků po vzoru skandinávských klasik Tiomila a Jukola. Přijeďte 23. ledna 2023 do Dubňan u Hodonína. Čeká vás teplé zázemí sportovní haly se sprchami, jídlem a GPS přenosem z lesa. Připravte se na rychlý a krásný rovinatý terén s dunami. Nový kus mapy od Zdeňka Rajnoška slibuje průběžný smíšený les, místy sníženou viditelnost a když bude mokro, tak i nějaké bažinky.

Vítězné štafety si odvezou prize money. Pořadatelé věnovali do soutěže 1× startovné pro štafetu dospělých. Víc info na webu Krátkého dne.


Včera jste měli za úkol skládat mapové puzzle a šlo vám to povětšinou velmi dobře. Správné odpovědi: A-7, B-1, C-9, D-5, E-6, F-2, G-8, H-4, I-3. Mnozí z vás poznali, že šlo o mapu Surebridge Mountain v USA, několik kilometrů od předměstí New Yorku, která hostila klasickou trať MS 1993. Parádní terén.


Dnes máte za úkol poznat na upravených výřezech mapy rozdíly oproti originální mapě, kterou naleznete pod tímto textem. Poznávat se bude například, jaký objekt chybí na mapě či kolikrát daný objekt chybí.

Mapu poskytl tým OK Jiskra Nový Bor, za což mu děkujeme!

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 9. 2023
a svátek má Zlata.