Adventní kalendář ’22: 18. den – Grand Prix Silesia

od | 18. 12. 2022 | Soutěž

Poslední adventní neděle, méně než týden do Vánoc a samozřejmě i na nedělní odpoledne přinášíme nějakou tu zábavu. Dnes budeme “skládat” puzzle. Partnerem dnešního dne je Grand Prix Silesia!


Grand Prix Silesia 2022

Tradiční letní závody Grand Prix Silesia připravují opavští pořadatelé tradičně v termínu zhruba uprostřed července, konkrétně 14. – 16. 7. 2023. Podobně jako loni se závody uskuteční v lesích u obcí Skřípov. To jest v terénech, které se nacházejí na jihovýchodním konci okresu Opava. Stejně jako předchozí roky budou na závodníky čekat 4 technické etapy. Oproti předchozím letům letos pořadatelé nabídnou stanový kemp, v jehož blízkosti bude fotbalové hřiště. Jak již bylo zmíněno, závody proběhnou v prostoru mapy Bleška, na které je čeká porostově velmi členitý les, který je navíc podmáčený. Do toho nabídne spoustu kupek, melioračních rýh či světlinek a to vše v nadmořské výšce cca 500 m. n. m.

Ukázka závodní mapy pro Grand Prix Silesia 2023

Pořadatel závodu Grand Prix Silesia daroval do soutěže 2x startovné.


Ve včerejším úkolu jste měli odhalit 16 zkratek klubů v krátkém textu a následně sečíst čísla jednotlivých klubů. Celkový součet dal správnou odpověď: 9276

Zasněžený prosinec, takovou SITuaci jsme tu neměli už spoustu let. V zimě se lidi většinou ROZdělí do několika skupin, někdo to snáší leHCE a někdo by nejradši odjel daleko na jih. Jsou lidé, kteří se oKAMžitě chopí příležitosti a vyrazí na týden na běžky do HOR. Někteří DOKONce běžkují na polích u doMOVů či přímo ve měSTEch. Nemalá skupina lidí CELOU zimu proklíná a těší se na jaro. Je potřeba hlavně nebýt zaslePENý sebou samým a uvědomit si, že ne všichni to mají tak jako vy. Vlastně je to poDOBné jako když někdo nejí MASo, také je to každého věc. Takže až budete příště zvát lidi na CHAtu na běžky, pamatujte na to, že někteří by radši aby už bylo léto a mohli vyrazit na koLCE.


Dnes je vaším úkolem složit puzzle, na kterých je jedna legendami opředená orienťácká mapa a některé dílky v ní ještě chybí. Usaďte je na správné místo a přiřaďte k písmenu výřezu číslo příslušného dílku puzzle. Jak jednoduché.

Klikněte pro zvětšení.

Mapu jsme bez dovolení ukradli a zdroj samozřejmě neuvádíme, i když vlastníkovi samozřejmě neskonale děkujeme. Pokud poznáte mapu nebo alespoň zemi, napište nám do komentáře. Napovíme jen, že je to jeden z nejtěžších o-terénů na světě, kde ani skládat puzzle není úplná hračka, natož opravdu běžet a neztratit se.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 3. 12. 2023
a svátek má Svatoslav.