Adventní kalendář ’22: 15. den – WMOC

od | 15. 12. 2022 | Soutěž

Lampion nalevo, lampion napravo, všude samý lampion! Včera jste měli za úkol uhádnout, ze které světové strany je umístěn lampion v rámci objektu. Dneska budete taky určovat, kde leží lampion! Akorát to bude úplně jiné. Dnes vás pořádně otestujeme, jak moc se vyznáte v hnědých čarách!


WMOC 2023

Po vynuceném přeložení organizace světového veteránského šampionátu (WMOC) z roku 2020 na rok 2023 se Košice opět intenzivně připravují na tento veteránský „sváteční týden“ v srpnu příštího roku (11.-18. srpna). Kromě atraktivních terénů nabízejí Košice a jejich okolí účastníkům nezapomenutelné zážitky z návštěvy kulturních a přírodních zajímavostí. Organizátoři připravují pro WMOC nabídku 5 navzájem odlišných terénů. Každý z nich bude vyžadovat jinou škálu použití orientačních dovedností a střídání rychlosti. Bude pro všechny výzvou a zároveň zážitkem vypořádat se s nástrahami tratí. Součástí WMOC bude i doprovodná akce, 5-etapový Slovak Karst Cup. Všechny etapy se budou běžet ve stejném terénu a ve stejnou dobu jako WMOC. Nezapomeňte! První termín přihlášek je pouze do 10.1.2023. Více na www.wmoc2023.sk.

Pořadatelé věnovali 2x startovné na WMOC 2023.


Zjistili jste včera správné směry? V rámci zadání jste si možná mohli všimnout, že správné odpovědi najdete na popisech kontrol. Právě u těchto výřezů map byly k dispozici v rámci GPS trackingu daných závodů:

1) K202) K153) K14) K12
východ jihovýchod západ západ


Pojďme na dnešní zadání! Úkol je to tradiční, každoroční. Ani letos ho nesmíme vynechat. Vždyť aspoň jednu noc v prosinci se vám musí zdát o hnědých liniích.

Letos si vezmeme inspiraci na severu – konkrétně ve Švédsku, kde se v půlce září běželo švédské mistrovství na klasice. Na rozehřátí se určitě můžete pokochat tím, jak běželi ti nejlepší. My jsme si ale připravili vlastní verzi mapy, do které jsme doplnili pár bodů a šipeček. Vašim úkolem bude určit, jestli šipky míří do kopce či z kopce a tečky ukazují údolíčko, nebo hřbítek.

Obrázek v plné kvalitě

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 3. 12. 2023
a svátek má Svatoslav.