Adventní kalendář ’22: 12. den – Pěkné prázdniny

od | 12. 12. 2022 | Soutěž

A jsme v polovině naší soutěže, čeká nás 12. díl. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří se již nemohou dočkat Ježíška, a naopak horší zpráva pro ty, kteří ještě nemají na Vánoce všechno zařízeno. Pro ně může být zajímavým tipem třeba pořízení nějakého toho startovného na letní orienťácké závody. Dnes soutěžíme se závody pořádanými již dlouhou řádku let v krásných terénech Českého ráje: Pěkné prázdniny.


Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji

V roce 2023 se PéPéčka vrátí do oblasti Podtroseckých údolí, Skaláčku a údolí Čertoryje, kde se běželo naposledy v roce 2017. Oproti tomuto ročníku ovšem pořadatelé plánují značné změny a několik novinek. “Rádi bychom vás tentokrát zavedli ještě více do krásných pískovcových skal lemujících nádherná Podtrosecká údolí s rybniční soustavou, ze které ční rybníky jako „Věžák“, Vidlák, Krčák, či „Rokytňák“. Celé údolí s malebnými rybníky je samozřejmě přírodní rezervací, kde běhat nemůžeme ani nechceme, ale jeho okolí nabízí krásné orienťácké terény, které věříme, že v kombinaci se známým „Skaláčkem“ nabídnou ten pravý letní orienťácký zážitek.”

Na závodníky opět čekají 3 rozmanité etapy od pátku 25. srpna do neděle 27. srpna 2023. Dvě krátké tratě (pátek + neděle) a mezi nimi výživná sobotní klasika. Vše na aktuálních mapách v nádherných pískovcových terénech Českého ráje. K tomu již tradičně bohatý doprovodný program, vložený závod o Nejlepšího Píchače PP a mnoho dalšího. “Přijeďte si užít prodloužený předposlední víkend prázdnin do Českého ráje,” lákají pořadatelé, kteří již spustili stránky závodu, aktuálně vyjednávají s vlastníky pozemků a správou CHKO a plánují zveřejnit rozpis a otevřít přihlášky zkraje jara 2023.

Pořadatelé darovali do soutěže 1x startovné + kemp na Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji 2023.


Řešení včerejšího kola: Všichni z vás, kdo odpovídali, správně vyluštili příjmení Tomáše Kubelky a Karolíny Teplé (nyní Kettner). Ne všichni však už zvládli dočíst celé zadání, a správně odpovědět, že jsou to celkoví vítězové Sudety Cup 2022 v elitních kategoriích.


A protože partnerem dnešního kola jsou Pěkné prázdniny, tak si s nimi také zasoutěžíme. Konkrétně nakoukneme do bohaté historie těchto tradičních letních vícedenních, které turnovští pořadatelé chystají již přes 30 let.

Níže naleznete doplňovačku tematicky zaměřenou právě tímto směrem. Vaším úkolem je tuto vyřešit a doplnit. Z písmen ve žlutých polích následně sestavte místo, které je velmi velmi typické pro tyto letní závody. Toto místo zapište do odpovědního formuláře níže.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 5. 2024
a svátek má Zbyšek.