Adventní kalendář ’22: 11. den – Sudety Cup

od | 11. 12. 2022 | Soutěž

Krásnou třetí adventní neděli od redakce O-News všem našim čtenářům. Zapalte si na věnci třetí svíčku a dejte si k nedělní pohodě trochu toho luštění. Dnes soutěžíme se závody pořádanými naším severním sousedem hned za hranicemi, Sudety Cup.


Sudety Cup 2023: Orienťák na úpatí Sněžky

Sudety Cup. Letní vícedenní závod pořádaný našimi severními sousedy, ovšem jen kousek od našich hranic. První ročník se konal v polském podhůří Orlických hor, ten druhý – letošní ve Stolových horách kousek od Náchoda a přilákal přes 900 účastníků. “Sudety Cup ale není o číslech a lámání rekordů. Náš hlavní cíl je a vždycky bude závodník a zážitek, který si z našeho závodu odnese. Unikátní terény, kvalitní mapy a náročné tratě, to je to, čím chceme naplnit náš cíl,” zvou organizátoři na ročník 2023, který plánují do Krkonoš a to rovnou na úpatí Sněžky do vesničky Borowice, kousek od známého zimního střediska Karpacz.

Na závodníky opět čekají 4 rozmanité etapy ve 4 dnech. Začíná se krátkou tratí ve čtvrtek 27. července 2023 a končí “stíhačkou” s handicapovým startem v neděli 30. července 2023. Vše v nádherných divokých horských a podhorských terénech Krkonošského národního parku a jeho okolí, tedy myšleno samozřejmě jeho polské části – Karkonoski Park Narodowy, chcete-li. Kameny, skály, potoky, bažiny, porosty, horská podložka pod nohama, pravá divočina a nádherná příroda našich nejvyšších hor. To budou čtyřdenní Sudety Cup 2023.

Pořadatelé darovali do soutěže 2x startovné na Sudety Cup 2023.


Řešení včerejšího kola: Moc děkujeme všem, kdo nám zaslali své kreace a svoji tvorbu ze starých map, některé kousky se opravdu velice povedly, a všechny nám udělaly radost! Níže můžete sami potěšit své zraky:


Dnes budete, stejně jako loni, luštit názvy lokalit ze slepé mapy, upřesněné orienťáckými popisky, a vyplňovat je do křížovky. Nicméně, vaše finální odpověď nebude tajenka křížovky, ale to, jak tajenka souvisí se sponzorem dnešního AK, závody Sudety Cup.

Dnešní slepá mapa se omezuje pouze na Česko, s hádáte na ní celkem 12 lokalit, které pak vyplníte do tajenky. Pozor, písmeno CH je v tomto případě za 2 políčka.

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 3. 12. 2023
a svátek má Svatoslav.