Adventní kalendář ’21: 6. den – O-Požáry
Dnes je 28.01.2022

Soutěž | 06.12.2021

Ve včerejším mikulášském kole Adventního kalendáře jste měli za úkol poznávat hlasy spíkrů některých velkých závodů v minulosti. Dneska se podíváme na trochu právničiny a projdeme si zapeklité věty Pravidel OB. Jak moc je znáte? Dokážete se nenachytat na tak zákeřné otázky?


O-Požáry


Hornopožárské polesí bylo v roce 2021 dějištěm Mistrovství České republiky na klasické trati. Rozsáhlý lesní komplex, plný netušeného množství difúzních hustníčků, kamenů, lomů a zařízlých údolí, je však připraven pohostit orientační běžce i v roce 2022. OK Kamenice totiž plánuje na červencové svátky 3denní závody s kempem v blízkosti řeky Sázavy, kde budou perfektní podmínky pro vznik té správné prázdninové atmosféry. Na závodníky čekají 3 různorodé etapy, jež je prověří ve všech směrech, a k tomu i netradiční a bohatý doprovodný program. Proslýchá se, že závody prostě budou mega vymazlený, a tak se všeobecně doporučuje rezervovat termín 4. – 6. 7. pro návštěvu Posázaví!

Termín přihlášek na závody: 17. 6. 2022

Pořadatelé z OK Kamenice věnují do soutěže 2x startovné + kemp na závody O-Požáry.


A jak to dopadlo včera? První ukázka směřovala k MČR ve sprintu 2014, které se konalo ve Znojmě. Na druhé ukázce bylo MČR ve sprintových štafetách 2018 ve Zlíně, které bylo proslaveno dvěma diskvalifikacemi, a to Miloše Nykodýma a Jana Petržely. Třetí ukázka obsahuje komentář k MČR na krátké trati 2019 na Čížkových kamenech, kde Marek Minář velkou chybou těsně před cílem ztratil zlatou medaili. Na poslední ukázce je mezinárodní závod, a to MS ve sprintu 2008 v Olomouci


Dnešní úkol: Odpovězte správně na otázky týkající se Pravidel OB v následujícím formuláři.

Pozn.: Některé odpovědi mohou být ještě drobně měněny Soutěžními řády jednotlivých oblastí, berte prosím ohled pouze na oficiální Pravidla OB.

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *