Adventní kalendář ’21: 14. den – Sudety Cup

od | 14. 12. 2021 | Soutěž

Jak dobře znáte orienťáckou kulturní scénu? Po třech letech jsme tu opět s čerstvou dávkou orienťáckých písní. Kromě novinek jsme přichystali i jednu klasiku z roku 1977. Pojďte se zaposlouchat a soutěžit s námi!


Sudety Cup 2022

Po letošní úspěšné premiéře se i v roce 2022 plánuje čtyřdenní letní pohodový závod Sudety Cup. Tentokrát však vymění nacucané bažiny polské strany Orlických hor za nedaleké Stolové hory. Národní park Stolových hor je hned přes hranici od Broumovska a nabízí jednu z mála polských pískovcových oblastí. Přesto tak odlišnou od těch českých. Všechny etapy jsou do 25 km od hraničního přechodu v Náchodě. “Panenské terény, které noha orienťáka nepoznala, už na vás čekají. Závody začnou skalním middlem a skončí stejně tak. Slovo “skály” bude znít ročníkem 2022 na tisíckrát, nenechte si tuto akci ujít!,” lákají hlavní pořadatelé Wojtek Dwojak & Jacek Morawski.

Pořadatelé právě vydali obsáhlý Bulletin 1 a spustili webové stránky plné fotek a ukázek map. První termín přihlášek za nejlevnější startovné končí 30. dubna 2022.

Sudety Cup 2022 do soutěže věnoval 2x startovné.


Povedlo se vám včera proniknout do vrcholných orienťáckých akcí dalších let v ČR?

  1. Jáchymov
  2. Anežka Hlaváčová (Petr Horvát již nesplňuje věk, přestože stále studuje, a to doktorské studium, Lenka Mechlová má totéž omezení a navíc již nestuduje, Matyáš Štregl naopak zatím nestuduje vysokou školu)
  3. Mapa 3 (Jedná se o mapu Blatenský svah, na které se konalo MČR štafet 2019)
  4. Libor Forst
  5. Euromeeting 2020
  6. Budou 4 finálové závody místo 3
  7. Jeseník 2020 – Covid
  8. Středočeský kraj (některé údaje jsou schválně zamazány, aby mapa nebyla snadno k nalezení na Mapovém portálu ČSOS, embargovaný prostor pro MS 2023 je zčásti jak v Královéhradeckém, tak Středočeském kraji, tato konkrétní mapa je ale pouze ve Středočeském kraji)
  9. Krušné hory (závody se mají uskutečnit v terénech, kde se orien´´ták ještě nikdy neběžel)
  10. Martin Kabát (Jako jediný je z této čtveřice narozen v roce 2004)

Dnešní úkol: Odpovězte na soutěžní úkoly ve formuláři, které se týkají orienťáckých písní.My jsme vybrali 4 písně od 4 interpretů, které vám dnes určitě proniknou pod kůži. Tady jsou:
Orientační běh (Wessani, 2011)

Orientační běh (Božena Lišková, 1977)

Ježíšku, přines mi buzolu (Rumpál & Veská & Fish & co., 2020)

JWOC 2021 czech song (Filip Adámek feat Vít Čech, Lukáš Richtr, Jan Gajda, 2021)


Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 6. 12. 2023
a svátek má Mikuláš.