Adventní kalendář ’21: 12. den – O-bchůdek

od | 12. 12. 2021 | Soutěž

Třetí adventní neděle je tu a současně naše hra Adventní kalendář je přesně v polovině. Včera jste virtuálně běhali po mapě, dnes se budou radovat všichni příznivci luštění.


O-bchůdek

Od letošního roku má Český svaz orientačních sportů svůj O-bchůdek. Tedy internetový obchod, který primárně nabízel možnost si zakoupit suvenýry z Mistrovství světa v orientačním běhu 2021, ale postupně v jeho portfoliu najdeme metodické materiály, pořadatelské pomůcky, O-knihu (i minulá vydání) nebo orienťácké výukové hry. Sortiment se má v dalších letech významně rozšiřovat. Podle stavu objednávek nejen v předvánoční době je evidentní, že obdobný projekt tu chyběl a je o jednotlivé položky enormní zájem. Samozřejmostí je platba kartou a různé možnosti dopravy.


Poslední novinkou, kterou si lze objednat v O-bchůdku, je Dohledávka, výuková hra nejen pro děti založená na principech hry Dobble. V této mapové hře má každá dvojice karet právě jeden společný objekt kontroly. 
Vánoční objednávky přijímá O-bchůdek do 16.12. (čtvrtek) a vše se odešle 17.12. (pátek). Po domluvě lze objednané zboží vyzvednout na sekretariátu ČSOS v Praze.

Metodická rada ČSOS věnovala do této soutěže 2x hru Dohledávka, kterou si lze objednat ve svazovém O-bchůdku.


Nejprve se podíváme na řešení ze včerejšího kola:

Po spojení výrazných stromů se na mapě objevil LEV.


Dnešní úkol: Na neděli jsme připravili švédskou křížovku. Pravidla jsou jednoduchá. Doplňte dle legendy jednotlivá slova a z růžových polí vám postupně vyjde tajenka, kterou napište i do formuláře níže. Drobnou pomůcku, jak luštit, najdete zde.

Křížovku si můžete také stáhnout ve formátu PDF.


Po kliknutí můžete křížovku zvětšit

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 1. 12. 2022
a svátek má Iva.