Adventní kalendář ’20: 22. den – Grand Prix Silesia

od | 22. 12. 2020 | Soutěž

Adventní kalendář O-News.cz míří pomalu do finále. Cestování je o letošních Vánocích bohužel značně komplikované, a tak vám to alespoň trochu vynahradíme. Dnes vás totiž vezmeme symbolicky na 24 zastavení po celém světě. Zadání je jednoduché, budeme opět luštit něco jako křížovku. Partnerem dnešního kola jsou závody Grand Prix Silesia.


Grand Prix Silesia

Tradiční letní závody Grand Prix Silesia připravují opavští pořadatelé na termín 16.-18.7.2021 do Jakubčovic. Celkem budou 4 etapy. Tři technické krátké tratě a jedna zkrácená klasika. Závody proběhnou na mapě z MČR štafet 2020 a na nových čtyřech kilometrech čtverečních sousedícího lesa (velmi podobného, jen malinko kopcovitějšího). Obě mapy připravil Bob Háj. Budou dvě centra. Pořadatelé vyhlašují, že opět budou ctít magické číslo 500, které poskytuje největší pravděpodobnost uspořádání závodů, počet účastníků bude proto omezen na 450 + 20.

Pořadatel Grand Prix Silesia daroval do soutěže 2x startovné.


Včerejší úkol vás moc nepotrápil, najít v devíti přesmyčkách devět mistrů republiky minulosti i současnosti vám zřejmě zabralo méně času než autorovi jejich vymýšlení. 😀 Po dosazení do kris-krosu většina z vás poskládala nebo uhodla řešení poslední přesmyčky z písmen v oranžových polích, kterým bylo VOJTA KRÁL.


Cesta kolem světa za 80 dní. I tak by mohl znít podtitul dnešního úkolu. Ale tolik času mít opravdu nebudete. Budete to muset zmáknout za 80 minut, někteří věříme za 80 sekund. Zadání je v obrázku níže. Co, zvládnete vše z hlavy?

Klikněte na obrázek pro zvětšení.

Své odpovědi pište do formuláře níže:

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 10. 12. 2023
a svátek má Julie.