Adventní kalendář ’20: 13. den – Zlínský (Š)krpál

od | 13. 12. 2020 | Soutěž

Včera jste hledali rozdíly na čtyřech dvojicích map, dnes budete mít mapu jen jednu. V zámecké zahradě jednoho moravského zámku si totiž zaběhneme sprint s dvojnásobnou dorosteneckou a juniorskou bronzovou medailistkou ze sprintového MČR.


Zlínský Škrpál

Na první plnohodnotný srpnový víkend, přesněji 6.–8. 8. 2021, připravuje klub SKOB Zlín vícedenní závody v jižním výběžku Hostýnských vrchů. Prostor sobotní klasické trati a nedělní zkrácené trati dost možná důvěrně znáte ze závodů Českého poháru, který proběhl loňský podzim. Pro závody použijeme stejné centrum, tj. louku nad obcí Lukoveček, v jejíž blízkosti naleznete mimo jiné i koupaliště. Téměř všude čistý průběžný les, spousta erozních rýh, ujeté svahy a bažinky – to jsou základní charakteristiky lesa.

Na páteční večer pro vás domlouváme jako první etapu sprint v nejnavštěvovanějším turistickém místě Moravy – v ZOO Zlín. V rámci startovného na závody by měla být i páteční celodenní vstupenka do ZOO!

Pořadatelé závodu věnovali do soutěže 2× startovné.


Včera jste hledali rozdíly mezi mapami a šlo vám to dobře. Občas byla potřeba pozornost, občas zase trpělivost při počítání. A jaké tedy byly správné odpovědi?

1 – Kolik chybí na mapě kupek? 8
2 – V čem se mapy liší? porosty
3 – V čem se mapy liší? skály a kamení
4 – Na mapě chybí všechny výrazné stromy, kolik jich chybí? 60


Pro dnešní úkol jsme zkusili napodobit Karla Jonáka a jeho televizní štáb, který každoročně připravuje z vrcholných orienťáckých akcí přenosy a záznamy. Ale protože je třináctého a je to třinácté kolo, nedařilo se ani našemu štábu, ani pořadatelům sprintu (ztrácely se jim kontroly), ani závodnice nebyla v nejlepší formě. 😀 Vaším úkol je určit, kterých sedm z více než 30 kontrol na mapě a v jakém pořadí Martina Opálková orazila. Do odpovědního formuláře zapište kódy kontrol, tj. dvojciferná čísla 31–62. Pozor, mapa má kvůli přehlednosti některé objekty výrazně zmenšeny oproti sprintovému mapovému klíči.

Své odpovědi pište do formuláře níže:

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 9. 2023
a svátek má Václav.