Adventní kalendář ’19: 8. den – Zlínský (Š)krpál
Dnes je 28.01.2020

Soutěž | 08.12.2019

Včerejší testování pozornosti vás pořádně potrápilo. Vzhledem k drobným nejasnostem jsme se rozhodli, že budeme hodní a budeme uznávat i odpovědi s tolerancí. Na dnešní kolo Adventního kalendáře opět použijeme mapu. Tedy pět map. 


Zlínský Škrpál

Druhý srpnový víkend, přesněji 7. – 9. 8. 2020 připravuje klub SKOB Zlín vícedenní závody v jižním výběžku Hostýnských vrchů. Prostor sobotní klasické trati a nedělní zkrácené trati dost možná důvěrně znáte ze závodů Českého poháru, který proběhl letošní podzim. Pro závody použijeme stejné centrum, tj. louku nad obcí Lukoveček, v jejíž blízkosti naleznete mimo jiné i koupaliště. Téměř všude čistý průběžný les, spousta erozních rýh, ujeté svahy a bažinky – to jsou základní charakteristiky lesa.

Na páteční večer pro Vás domlouváme jako první etapu sprint v nejnavštěvovanějším turistickém místě Moravy – v ZOO Zlín. V rámci startovného na závody by měla být i páteční celodenní vstupenka do ZOO!

Pořadatelé závodu věnovali do soutěže 2x startovné + ubytovani v kempu.


Tak jak vám dalo zabrat včerejší hledání rozdílů? Asi to nebylo nic jednoduchého, ale o tom přece Adventní kalendář O-News taky je. Výsledky i s mapou najdete níže. Vždy se počítaly jen rozdíly viditelné při běžném rozlišení, ne po přiblížení na 180% (mapa rozjeté 2 pískoviště + žlutá).

Vzhledem k počtu správných odpovědí uznáváme vždy správnou odpověď +/- 1 rozdíl. 

Mapa 1 – 5 rozdílů

Mapa 2 – 8 rozdílů

Mapa 3 – 3 rozdíly


A pojďme k soutěži! Dneska po vás budeme chtít, abyste určili, na kterém kontinentu se nachází jednotlivé mapy, případně jejich výřezy. U všech map jsme čerpali z webu http://omaps.worldofo.com/. Maximálně jsme je lehce upravili, aby nebyly dohledatelné pomocí robotů. Abyste měli hledání ještě o něco jednodušší, poradíme, že všechny mapy byly nahrány po roce 2009 a každá mapa je z jiného kontinentu:

Mapa 1:Mapa 2:

Mapa 3:

Mapa 4:

Mapa 5:

Mapa 6:

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *