Adventní kalendář ’19: 6. den – Rumcajsovy míle
Dnes je 29.01.2020

Soutěž | 06.12.2019

Dnes má svátek Mikuláš! Co to znamená v dnešním kole Adventního kalendáře? Stačí změnit 6 písmen a z Mikuláše se stane Rumcajs – startovné do dnešního kola totiž věnovali pořadatelé Rumcajsových mílí. Dnešní soutěžní úkol bude jednoduchý, stačí jen chvíli brouzdat po webovkách O-News.cz.


Rumcajsovy míle

Rumcajsovy míle jsou již tradičním vícedenním závodem v krásných skalnatých terénech. Důležité je zapsat si do kalandáře termín: 18. – 19. července 2020, protože Míle se většinou konaly až v polovině srpna. Posun o měsíc je z důvodu konání WMOC 2020 (veteránského MS na Slovensku) a ještě o týden kvůli místu na Valečově – proto vznikla pořadateli nechtěná kolize se Grand Prix Silesia. Rumcajsovy míle nabídnou 3 etapy s intervalovým startem – sobotní dopoledne bude patřit krátké trati, odpoledne se poběží lesní sprint ve”Valečovských jeskyňkách” a závody završí v neděli další krátká trať. Centrum závodů bude podobně jako v roce 2018 opět v amfiteátru pod hradem Valečov (Boseň), bohužel z kapacitních důvodů není možné v tomto místě udělat závodnický kemp. Nicméně parádní pískovcové terény to závodníkům jistě vynahradí.

web závodů

Pořadatelé věnovali do soutěže 2x startovné.


Jaké kluby se skrývaly pod včerejšími obrázky?

1 – DOR – OK Dobříš

2 – STH – SK Studenec

3- MFP – Matfyz Praha

4 – CTB – SK OB Chotěboř

5 – VAM – OB Vamberk

6 – TRI – TJ TŽ Třinec

7 – JEN – OB Jenišovice

8 – PGP – SK Praga


Pokud jste v předchozích kolech vytočili mozkové závity do nejvyšších obrátek, dnes pro vás máme oddychové kolo, při kterém můžete načerpat síly do dalších dní. Dnešní díl se trochu zaměří na matematiku a na to, jak dobrá je vaše orientace na stránkách o-news.cz. Na počítání vám prsty jedné ruky sice stačit nebudou, ale nebojte se, nebude to nic těžkého. Hledáte číslo „X“.

Soutěžní úkol: Najděte číslo X.

X = (N + M)*H /(S + Y)

N = součet cifer roku založení O-News.cz
M = celkový počet článků v sekci „Případ pro jury“
H = počet článků v rubrice „Hustník“ mezi daty 8. 12. 2016 a 24. 12. 2017
S = počet „Sloupků reprezentanta“ Jonáše Hubáčka
Y = počet videí na našem Youtube kanále

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *