Adventní kalendář ’19: 4. den (ČASOVKA) – Pěkné prázdniny

od | 4. 12. 2019 | Soutěž

Máme za sebou tři dny Adventního kalendáře. Včera jsme vás donutili vzpomenout první ročník, kde se hledaly mapy a nahlédnout do mapového portálu. Dnes se vydáme trochu jiným směrem, vyzkoušíme si, jaké je to být pořadatelem / rozhodčím a jaké předpisy bychom měli znát, nebo spíše vědět, kde je najít. Navíc vše je o rychlosti, protože tento článek otevíráme přesně v 19:30, jak jsme celý den inzerovali! Partnerem dnešního políčka v Adventním kalendáři jsou Pěkné prázdniny!


Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji

I v roce 2020 se vrací tradiční turnovské vícedenní závody Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji se svým již 29. vydáním. Stejný zůstává termín závodů, tedy předposlední prázdninový víkend (21.-23.8.2020) a také rozložení etap od pátečního odpoledne do neděle. Mění se lokalita, po čtyřech letech se totiž populární “PéPéčka” vrací do severní části Českého ráje na Malou Skálu a nabídnou tak jeden z nejhezčích a nejtěžších orientačních terénů u nás – mýty opředenou Drábovnu plnou skalních labyrintů, kde lze jednak skákat po skalních plotnách, ale také se ponořit do hloubi studených křivolakých úzkých průchodů. To bude pomyslný bonbónek, ke kterému přibude první etapa v pro PP novém prostoru mezi zříceninami skalních hradů Frýdštejn a Vranov – Pantheon. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program v čele s vloženým závodem o nejlepšího Píchače PP.

Pořadatelé věnovali do soutěže 1x startovné, vč. ubytování v oficiálním kempu a jistého místa v limitu účastníků.


I dnes začneme vyhodnocením předchozího dne. Pro někoho brnkačka, pro jiného nutnost hlubšího hledání.

Autor mapy č. 1: Autor mapy č. 2: Autor mapy č. 3: Autor mapy č. 4: Autor mapy č. 5: Autor mapy č. 6: Autor mapy č. 7: Autor mapy č. 8: Autor mapy č. 9: Autor mapy č. 10:
Jiří Zelinka Martin Kratochvíl Jaroslav Lamač Petr Kopor Matěj Burda Daniel Wolf Jan Picek Bohumil Háj Josef Borůvka Roman Zbranek
Osmec Hammer Sosnová 2016 Hrad Liberec Frýdštejn Smetí Kopanina Muflon (a Jelen) Bramberk Šnečí údolí

 


A pojďme na další soutěžní den! Dnes si dáme rychlý kvíz, který by měli být schopni zodpovědět všichni, kteří disponující rozhodcovskou licencí alespoň R3. Ne tedy z hlavy, ale měla by být pro ně brnkačka informace najít. Ostatní si to mohou vyzkoušet a s příslušnými dokumenty se seznámit. Jde totiž o to se rychle zorientovat v soutěžních dokumentech a aby to nebylo tak jednoduché, tak se nebudeme pohybovat na celostátní, nýbrž na oblastní úrovni! Pojďme tedy na kvíz!

Nutno dodat, že dneska je první tzv. časovka, kdy krom správných odpovědí bude také rozhodovat čas. Výsledné body z daného dne budou přepočítané koeficientem pořadí odpovídajícího. Takže pokud daný den odpovíte první, vaše skóre daného dne se vynásobí * 1.03, druhému se skóre vynásobí * 1.01, třetímu *0.99, čtvrtému 0.97, pátý 0.96, šestý 0.95 a tak dále… Ta na pohled divná matematika je způsobena bonusem pro první tři (+0,03, resp. 0,02 a 0,01). Stoprvní odpovídající a další tak daný den nebodují…

Otázka 1: Jaký maximální vklad mohl v roce 2019 stanovit pořadatel Mistrovství Ještědské oblasti na krátké trati v kategorii H14, které by se konalo v prostoru, kde se dosud žádný závod neběžel a na zcela nové mapě zabírající prostor 1,2 km čtverečního?

Otázka 2: Jaký bylo v sezóně 2019 nutno použít minimální startovní interval v kategorii D12C v závodě na krátké trati zařazeném do Východočeského poháru žactva, který není zároveň oblastním mistrovstvím, když se k závodu přihlásilo 13 závodnic?

Otázka 3: Jaká je doporučená velikost smajlíků, které se umisťují ve vzdálenosti přibližně 50 metrů za každou křižovatku v případě nefáborkované trati HDR při oblastním závodě Valašské oblasti na krátké trati?

 

 

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.