Adventní kalendář ’19: 3. den – Cena střední Moravy
Dnes je 18.01.2020

Soutěž | 03.12.2019

Máme za sebou první dva dny Adventního kalendáře. Včera jsme vás donutili nahlédnout do nového mapového klíče ISSprOM 2019, který bude v platnosti pro všechny sprintové závody v ČR od 1. ledna příštího roku. Dnes zůstaneme u tématu map, ale trošku z jiného úhlu pohledu. Partnerem dnešního políčka v Adventním kalendáři je Cena střední Moravy!


Cena střední Moravy 2020

CSM bude i v příštím roce tradičním otvírákem sezony vícedenních závodů, neboť vyšle své účastníky do lesa již na konci června, konkrétně v datu 26.- 28. 6. 2019. Pořadatelství se ujme klub TJ Sokol Plumlov a využije zázemí koupaliště v Otaslavicích. To jste mohli navštívit letos při závodě ŽB – Morava. Les v těsném sousedství Vojenského újezdu Březina (dříve byl dokonce jeho součástí) nabízí údolí meandrující říčky Brodečky, ale také krásné kamenité stráně spolu se skálami.

Závody budou tříetapové. V pátek se začíná sprintem přímo v Otaslavicích. Závodníci budou běhat kolem zříceniny otaslavického hradu, ale i kolem tamního kostela, který je památkově chráněn díky letní kolonii netopýrů, která čítá zhruha 300 jedinců. V sobotu odpoledne pak proběhnou v okolí koupaliště pro CSM již tradiční americké štafety.

Pořadatelé Ceny střední Moravy darovali do soutěže 2x startovné a ubytování v kempu!


I dnes začneme vyhodnocením předchozího dne. Překonatelné a nepřekonatelné značky potrápily nejednoho závodníka!

Názorné zobrazení na obrázku níže jasně ukazuje, jak co jako závodníci můžete a co nemůžete překonávat. Otázka zněla: Kolikrát na trase váš svěřenec překonal objekt, i když dle mapového klíče nesměl? Odpověď je tedy jednoznačná: 10

 

A pojďme na další soutěžní den! Někteří z vás možná zakápnou slzu při vzpomínce na první ročník našeho soutěžení, jiní se pokřižují a ostatní rovnou vyhazují monitor z okna… Ano, je to tak, k řešení dnešního úkolu se vám bude hodit mapový portál ČSOS, který na úvodní straně sice zrovna nezobrazuje obrysy map, ale to nám vůbec nevadí. Vašim úkolem nebude hledat názvy map, váš úkol bude daleko jednodušší. Budete hledat mapaře! Poznáte podle stylu kresby, kdo mapu nakreslil?

Ukázka mapy č. 1:

Ukázka mapy č. 2:

Ukázka mapy č. 3: Ukázka mapy č. 4: Ukázka mapy č. 5: Ukázka mapy č. 6: Ukázka mapy č. 7: Ukázka mapy č. 8: Ukázka mapy č. 9: Ukázka mapy č. 10:

 

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


  1. -ury- says:

    Koukám, že to bude o to zajímavější, že mapový portál nefunguje tak nějak komplet. Nejen, že nejsou obrysy, ale špatně to vyhledává, dává to úplně nesmyslný výstupy při hledání a nejsou tam ani doplněný mapy.

    • Já myslím, že moc nenapovím, když řeknu, že všechny soutěžní mapy jsou zaregistrované na mapovém portálu. Trošku horší bude, až někdy během dneška Google vypne Fusion tables. To teprv začne být problém 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *