Adventní kalendář ’19: 17. den – Cena střední Moravy
Dnes je 29.01.2020

Soutěž | 17.12.2019

Už jen několik dní zbývá do Vánoc, a máme před sebou tedy ještě 8 políček našeho adventního kalendáře. Včera jsme vám nadělili várku zahraničních dresů, dnes opět servírujeme mapu a úkol bude jednoduchý – napište správnou tajenku!


Cena střední Moravy 2020

CSM bude i v příštím roce tradičním otvírákem sezony vícedenních závodů, neboť vyšle své účastníky do lesa již na konci června, konkrétně v datu 26.- 28. 6. 2019. Pořadatelství se ujme klub TJ Sokol Plumlov a využije zázemí koupaliště v Otaslavicích. To jste mohli navštívit letos při závodě ŽB – Morava. Les v těsném sousedství Vojenského újezdu Březina (dříve byl dokonce jeho součástí) nabízí údolí meandrující říčky Brodečky, ale také krásné kamenité stráně spolu se skálami.

Závody budou tříetapové. V pátek se začíná sprintem přímo v Otaslavicích. Závodníci budou běhat kolem zříceniny otaslavického hradu, ale i kolem tamního kostela, který je památkově chráněn díky letní kolonii netopýrů, která čítá zhruha 300 jedinců. V sobotu odpoledne pak proběhnou v okolí koupaliště pro CSM již tradiční americké štafety.

Pořadatelé Ceny střední Moravy darovali do soutěže 2x startovné a ubytování v kempu!


Včerejší poznávačku dresů zvládla většina z vás na jedničku. Jaké bylo správné řešení?

1 – Ondřej Hlaváč
2 – Adéla Indráková
3 – Tomáš Křivda
4 – Barbora Chaloupská
5 – Vojtěch Sýkora
6 – Vendula Horčičková


Dnešní úkol nepotřebuje zdlouhavé instrukce, snad jen malá nápověda: tajenka se skládá ze dvou slov označující spolu blízko spojené místní názvy. Když půjdete téměř po spirále, půjdete správně.

Soutěžní úkol:  Napište správnou tajenku!

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


  1. -ury- says:

    a mohla být i otázka č. 2,, kterou mapu jste to upravili 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *