Adventní kalendář ’19: 13. den – Sandstones | Pískovce 2020
Dnes je 28.01.2020

Soutěž | 13.12.2019

Právě jsme se přehoupli do druhé poloviny naší soutěže. Včera jsme vyzkoušeli, jak vám jde prostorová orientace. Během prvních 10 minut soutěžení jsme vystříleli přes 20 odpovědí, z toho bylo víc než 3/4 správně! Jen tak dále! Dneska se vrátíme k jedné z dovedností, kterou by měli ovládat všichni orienťáci, kteří usilují o vstup do TSM. A sice vypracování mapových testů


Sandstones | Pískovce 2020

Sandstones jsou úplně novým podnikem v kalendáři prázdninových vícedenních. Pořadatelé z OK Doksy zvou v termínu 31. 7.  – 2. 8. 2020 na pohodové závody s centrem přímo na břehu Máchova Jezera. Připraveny jsou tři etapy (krátká trať, klasická trať, krátká trať), a jak už název napovídá, poběží se převážně v terénech pro Doksy typických, tedy v pískovcových skalách. Terény i způsob mapování boudou relevantní mistrovství světa, které se v Doksech koná o rok později. Počet účastníků bude limitován, proto pořadatelé doporučují sledovat informace na chystaném webu závodu, na ORISu, či vyhrát startovné v soutěži na O-News.cz.

Pořadatelé Sandstones darovali do soutěže 2x startovné


Jako každý den, tak i dnes si první řekneme správný výsledek včerejšího dne. Jak můžete vidět ze obrázku níže, správnou odpovědí je písmeno F. Nejrychlejšímu správně odpovídajícímu trvalo najít odpověď necelé 4 minuty.


Jak už jsme zmínili v úvodu, dnes přichází na řadu mapový test. Bude to kombinace tří věcí dohromady. Vašim úkolem bude poskládat dohromady puzzle a pak si budete hrát s výškopisem. Budete mít za úkol poznat, zda vede postup do kopce či z kopce (A-E), zda je puntík v údolíčku nebo na hřbítku (F-L) a taky najít nejvyšší a nejnižší puntík na mapě, kterou si první musíte složit. Jednotlivé otázky naleznete přímo v formuláři níže:

 

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *