Adventní kalendář ’19: 12. den – Tatry orienteering
Dnes je 29.01.2020

Soutěž | 12.12.2019

Oblíbenou částí Adventního kalendáře se již staly video-postupy. Zatímco loni jste měli určit správnou kontrolu ve skalním labyrintu na turnovské Drábovně, letos nás čeká Hádanka na Hádech. Útočiště nalezneme mezi keři v unikátním terénu na okraji Brna.


Tatry orienteering

Již počtvrté se na území Tatranského národního parku a Liptova připravují vícedenní závody Tatry orienteering, ty se odehrají již na konci června 25. – 28. 6. 2020.Pro závodníky je připravena novinka v podobě nejkrásnějších skalnatých terénů v regionu. Dvě etapy tedy budou přímo v TANAPu a dvě v jeho blízkosti.

“Vyjednávání s Národním parkem jsou asi nejtěžší z předzávodních příprav. Snažíme se vyjednat jednu etapu v Tatranské Lomnici pod Lomnickým štítem, když se to nepovede, je alternativou zajímavý rovinatý terén na Podbánském,” přibližuje pořádání hlavní organizátor Valter Sohler. Pořadatelé plánují nabídnou zvýhodněné startovné pro početné kluby, levné ubytování, vstup do aquaparku nebo tréninkovou mapu zdarma. Novinkou v regionu je pak via ferrata “Dve Veže” v blízkosti jedné z etap. Navíc klub s nejvyšším počtem přihlášek získá poukaz od sponzora na 1000€ při celkové účasti min. 500 závodníků.

Pořadatelé věnovali do soutěže 2x startovné.


Jak to dopadlo včera?

Jako jediné správné řešení jsme uznávali “7800“, tedy 7,8 km. Klíčové bylo se nenechat nachytat na jinou dvojici jam (K5), najít vodoteč (K6), vybrat správnou osamocenou kupku (K10) a odměřit si vzdálenost k bažinkám (K11). A nesnažte se tu mapu najít a použít na trénink, pár míst okolo kontrol jsme museli pročistit, nebo tam naopak doplnit objekty, aby úkol měl tu správnou obtížnost, takže byste pak mohli zbytečně nadávat na mapaře 🙂


Dnešní kolo je opět tzv. ČASOVKOU, čím dříve právně odpovíte, tím více bodů získáte. Podrobné zadání bylo zveřejněno v 19:30. Jako bonus nám do poznámky můžete napsat, kolik šípků jste ve videu zahlédli 🙂 Za půjčení lampionů děkujeme ZBM, za poskytnutí mapy Jiřímu Zelinkovi.

Soutěžní úkol:  Kterou z kontrol A – I našel závodník na konci videa?

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *