Adventní kalendář ’18: 19. den – Opět na Kozla

od | 19. 12. 2018 | Soutěž

Včerejší angličtina vám velké problémy nenadělala. A nejinak tomu snad bude i dnes. Zažijete opět deja vu, ikdyž dnes pouze na začátek letošního prosince. Konkrétně na první prosincové pondělí. Dan Šafka alias Žitný Chlebák si pro vás připravil jak dnešní úkol, tak medailonek na jeho vlastní závod!


Opět na kozla

Chlebák začal Opět na Kozla v lesích v okolí Velkých Popovic pořádat již v lednu 2008 jako součást Pražské Zimní Ligy. Alespoň jednou se zúčastnilo skoro 800 běžců z mnoha klubů. Mapový guru Chlebák vytvořil na zobrazení účastí i interaktivní mapičku :). Nejkratší kategorie L – (2km jen po cestách) se účastní rodičové s kočárky, nejmenší děti i závodníci na invalidním vozíku. Naopak nejdelší kategorie A dává tradičně účastníkům zabrat – 15km s minimálně 500m převýšením a záludnou kontrolou X – kterou lze navštívit mezi jakýmykoli dvěma kontrolami a volba často rozhodne podobu stupňů vítězů. Zbývající kategorie B, C a D nabízí klasický orienťák různých délek a obtížností. Počasí umí Kozlovi popřát teplé slunečné dny, ale i mnoho centimetrů sněhu a skutečný survival.

Letošní, 12., Opět na Kozla se koná 27.1.2019 v Pyšelích v Restauraci u Dobrotů. Všechny kategorie poběží na nových orienťáckých mapách od OK Kamenice, nejdelší Áčko se podívá i na vyhodnocený laserscan a starší mapy. Novinkou bude kategorie U, která se ve stylu starších ročníků poběží jen na mapách Kozel I a II z konce 70. let a bude mít podobnou nebo stejnou trať jako A.
Opět na Kozla nabízí do soutěže 2x Starovné, 2x pivo po doběhu a 1x pizzu (v Restauraci u Dobrotů)

Pokud jste vyluštili správně tajenku, vyšlo Vám spojení: MULLED WINE neboli svařák, tak si nějaký uvařte, zabořte se do křesla a užijte si další sen s adventním kalendářem.


Nová jména na scéně orientačního běhu se objevují často. Ne vždy se jedná o nového talenta, v dospělích často jen závodník / závodnice řekl(a) své ano a přijal(a) partnerovo jméno. A jaký máte přehled vy v tom, jak se kdo jmenoval za mlada?
Následuje seznam více či méně známých orientačních běžců a běžkyň, kteří během kariéry změnili jméno – a jejich jméno a příjmení za svobodna.

Vaším úkolem je doplnit to současné. V případě vícero manželství nás zajímá vždy celé současné příjmení s diakritikou.

Ivana Bochenková, Kamila Jirků, Eva Kyjánková, Anna Panochová, Iva Kusynová, Jana Valešová, Martina Spurná, Kristýna Šimůnková, Dana Brožková, Šárka Burýšková, Petr Váňa, Markéta Jurášková


Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.