Adventní kalendář ’17: 9. den – Velikonoce ve skalách

od | 9. 12. 2017 | Soutěž

Po náročném včerejším mapovém testu si dneska trošku odpočinete. Budou vás čekat 4 jednoduché otázky/úkoly, které vám určitě zaberou jen pár minut řešení. 


Velikonoce ve skalách, 30. 3. – 1. 4. 2018, Nedamov a Jestřebí

dkp_bile_150_150Velikonoční svátky jsou pro mnoho orienťáků důvodem, proč vyrazit na závody. A právě Velikonoce ve skalách jsou na tento účel naprosto ideální. Kombinace jedné zkrácené a dvou klasických tratí navíc nabízí, stejně jako loni, skvělý způsob, jak zkraje sezony potrénovat. A to vše v nádherných terénech Kokořínska! V pátek budou závody zahájeny zkrácenou tratí. Centrum závodu v Dubé – Nedamově otevře možnost zaběhnout si na nové mapě Svatá Barbora 2017, která běžcům nabídne celý prostor mapy Červený vrch (2012), ale také další velký kus prostoru, který ještě nebyl pro OB nikdy použit!

440_a


Na další dvě klasické tratě se závod přesune o necelých 10 km na Sever k obci Jestřebí. Sobotní klasická trať se poběží na mapě Dlouhý důl, nedělní pak na mapě Pavlovický důl. Většina závodního prostoru bude stejná jako loni, tj. odpovídá mapě Pruský kámen. Nicméně i zde bude kousek nového prostoru v jihovýchodní části mapy. První termín přihlášek na závody končí 11. 2. 2018.

Pozvánka na Velikonoce ve skalách

Pořadatelé Velikonoc ve skalách věnovali do soutěže 1x startovné + 1x ubytování v tělocvičně.


Včerejší den byl plný údolíček a hřbítků. Jak to tedy mělo být správně? Přinášíme vám řešení:

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21.
H Ú H Ú H Ú Ú H H H Ú Ú Ú H Ú Ú Ú Ú H H Ú

Dnes si zkusíme, jak umíte pracovat s aplikací OB postupy. Pravda, tento systém je dnes již trošku archaický, nicméně stále se najde jisté procento závodníků, kteří ho používají. Od příštího roku je navíc plánovaná řada pozitivních změn, které OB postupy obohatí. Jsou také důležitým pomocníkem pro stavitele tratí, kteří se můžou nechat inspirovat minulými závody.

Pro dnešní kolo adventního kalendáře použijeme 1. kolo Gigasport Českého poháru v roce 2009:

  1. Napište, jakou registračku  (ve formátu ABC1234) měl v době konání závodu závodník (či závodnice), který nahrál na obpostupy své postupy z GPS zařízení.
  2. Kdo z dvojice Zdeněk Rajnošek – Vojtěch Král přebíhal dříve asfaltku (plná černá čára) mezi 10. a 11. kontrolou (při použití virtuálního hromadného startu)?
  3. Kdo z dvojice Jan Flašar – Marek Cahel obíhal západní rybník při postupu na 27. kontrolu ze severu?
  4. Jaký je výškový rozdíl (v metrech) nejvyšší a nejnižší vrstevnice na mapě?

Odpovědi pište do formuláře:


Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 6. 2024
a svátek má Leoš.