Adventní kalendář ’17: 8. den – Rumcajsovy míle
Dnes je 17.01.2020

Soutěž | 08.12.2017

Datum 8. prosince znamená, že dnes načínáme druhý týden v Adventním kalendáři. Včerejší “vyhledávací” díl vypadal na první pohled složitě, ale ve skutečnosti nebyl až tak složitý. Stačilo pár minut a správná klíčová slova do vyhledávače.


Rumcajsovy míle, 11. – 12. 8. 2018, Valečov

Sportcentrum Jičín a jeho Rumcajsovy míle, to je záruka nádherných terénů Českého ráje. V roce 2018 bude centrem závodu amfiteátr pod hradem Valečov, který se nachází blízko obce Boseň (na západním okraji CHKO Český ráj). Během dvou víkendových dní na vás čekají tři skalní mydla v průběžných jehličnatých lesích plných pískovcových skalních měst a jeskyní.

Všechny etapy se poběží na mapě v měřítku 1:5 000 a díky výjimce od soutěžní komise se všechny budou počítat do rankingu. Prostor bude kompletně přemapován – mapu připravuje Zdeněk Sokolář.
Jako každý rok pořadatelé připravují nouzový kemp. A jako už tradičně v CHKO Český ráj, bude kapacita omezena na cca 1000 závodníků. Více informací vypustí pořadatelé během jara.

Pořadatelé Rumcajsových mílí věnovali do soutěže 1x startovné + 1x kemp.


Dnes opět začneme vyhodnocením včerejška. A protože teď máme často v zadání spojovačky, tak si dáme jednu spojovačku i v řešení.

A po vyhodnocení včerejší soutěže hned následuje zadání té dnešní: Určete, jestli jednotlivé kontroly leží v údolíčku nebo na hřbítku.

Za poskytnutí podkladů pro mapovou teorii děkujeme Liboru Zřídkaveselému (SK Žabovřesky Brno)

Odpovědi pište opět do formuláře:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *