Adventní kalendář ’17: 3. den – Rumpál
Dnes je 19.01.2020

Soutěž | 03.12.2017

Druhý den adventu byl ve znamení pročítání (či prohledávání) Pravidel OB – dokumentu, který by si měl každý orienťák někdy přečíst. Doufáme, že jsme vás trošku inspirovali a Pravidla jste si stáhli a začetli se do nich více, než jen do těch tří správných odstavců, ve kterých jste nalezli odpovědi na soutěžní otázky. Během prvního dne se do soutěže zapojilo skoro 150 soutěžících. Velice si vážíme vaší přízně!


Rumpál, 3. – 5. 8. 2018, Luhačovice

Ty největší sportovní akce se konají co čtyři roky. Olympijské hry, světový šampionát ve fotbale či rugby a Rumpál vícedenní. Na poprvé (rok 2014 pozn. redakce) jsme nebyli moc připraveni a příští rok to nebude o moc lepší. Jak by taky mohlo, rumpál káže neřešit problém, kde není a řešit problém až nastane, vše korunováno pravidlem, že ničeho nelituji zakládá na velký zážitek jak pro běžce, tak pořadatele.

Rumpál vícedenní budou o spojení ryzího valašského orienťáku a zábavy těžko definovatelné úrovně. Závody předně doporučujeme lidem, kteří chtějí poznat něco nového a nebojí se života. Všechny informace budou časem k dostání na FB události akce. Na viděnou první srpnový víkend v srpnu 2018!
Rumpál tým daroval do soutěže 2x startovné na Rumpál 2018

Na úvod si opět napíšeme správné odpovědi na včerejší otázky. V první otázce jsme se ptali, jaký je horní konec rozptylu času vítězky závodu na klasické trati v kategorii D20 udávaný pravidly (v minutách)? Odpoví nám článek 15 pravidel “parametry tratí”. Když si dohledáme kategorii D20, zjistíme, že čas vítěze má být v rozmezí 50-100 minut. Horní konec tohoto rozptylu je 100 minut.

Druhá otázka se týkala člověka, kterého na závodech málokdo někdo chválí. Má totiž spoustu povinností, které když zvládne, tak závod proběhne bez problémů. Když je ale jakýkoliv problém, tak právě on je tím, kdo ho řeší. Otázka zněla: Co nepatří mezi povinnost hlavního rozhodčího? Ze čtyř variant jste měli vybrat variantu c) zodpovědnost za kontrolu správné míry podávaných nápojů (všechno ohledně povinností HR najdete v článku 5 Pravidel OB).

Poslední otázka směřovala na pokyny. Těmi se zabývá článek 11 Pravidel OB. My jsme se ptali, co se nemusí objevit v pokynech. Správnou odpovědí bylo b) specifikaci oblečení a obutí cílového rozhodčího.

Třetí den vás zavede na web, který zná jistě každý orienťák – na ORIS. Každý z vás si tam jistě zvládne najít základní informace o závodech, které vás zajímají. Ale ORIS (ORienťácký Informační Systém) je globální systém, kde není jen info o závodech, ale také informace o všech registrovaných běžcích, jejich licencích – závodních, trenérských, rozhodcovských, informace o oddílech a v neposlední řadě také obsahuje informace o žebříčcích a rankingu. Dnešní úkol bude v podobném duchu, jako byl ten první.

V soutěžní otázce nás budou zajímat informace o závodníkovi, který doběhl na závodech Rumpál 2014 v kategorii H21 na celkovém 27. místě po všech třech etapách. My bychom o tomto závodníkovi rádi věděli:

  1. Číslo čipu (podle startovky), se kterým odběhal Rumpál 2014
  2. Jeho pořadí v rankingu k 30. 6. 2013
  3. Počet rankingových bodů, které získal z jeho nejlepšího závodu, který se mu započítával do rankingu k 30. 6. 2013

Věříme, že pro mnoho z vás to bude práce na pět minut, ale že některé potrápíme na výrazně delší dobu. Doufáme, že řadu z vás tak naučíme něco nového. Své odpovědi pište do následujícího formuláře:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *