Adventní kalendář ’17: 18. den – Velikonoce ve skalách

od | 18. 12. 2017 | Soutěž

Zatímco neděle opět patřila luštění, pondělí bude patřit opět více orienťáku a mapové přípravě na sucho. Konkrétně si proběhneme dva postupy a zkusíme si je lokalizovat na mapě. Jdeme na to!


Velikonoce ve skalách, 30. 3. – 1. 4. 2018, Nedamov a Jestřebí

dkp_bile_150_150Velikonoční svátky jsou pro mnoho orienťáků důvodem, proč vyrazit na závody. A právě Velikonoce ve skalách jsou na tento účel naprosto ideální. Kombinace jedné zkrácené a dvou klasických tratí navíc nabízí, stejně jako loni, skvělý způsob, jak zkraje sezony potrénovat. A to vše v nádherných terénech Kokořínska! V pátek budou závody zahájeny zkrácenou tratí. Centrum závodu v Dubé – Nedamově otevře možnost zaběhnout si na nové mapě Svatá Barbora 2017, která běžcům nabídne celý prostor mapy Červený vrch (2012), ale také další velký kus prostoru, který ještě nebyl pro OB nikdy použit!

440_a


Na další dvě klasické tratě se závod přesune o necelých 10 km na Sever k obci Jestřebí. Sobotní klasická trať se poběží na mapě Dlouhý důl, nedělní pak na mapě Pavlovický důl. Většina závodního prostoru bude stejná jako loni, tj. odpovídá mapě Pruský kámen. Nicméně i zde bude kousek nového prostoru v jihovýchodní části mapy. První termín přihlášek na závody končí 11. 2. 2018.

Pozvánka na Velikonoce ve skalách

Pořadatelé Velikonoc ve skalách věnovali do soutěže 1x startovné + 1x ubytování v tělocvičně.


Ještě než si zadáme dnešní úkol, pojďme se podívat na řešení nedělní křížovky. Správnou odpovědí bylo: Vy jste si opravdu mysleli že bude tajenka? Samozřejmě uznáváme, i když jste z toho udělali jedno slovo, nebo naopak do souvětí doplnili čárku.

 

Dnešní zadání bude jednoduché. V první části si nejprve virtuálně na videu proběhneme postup, následně je vaším úkolem zvolit, který z postupů na mapě běžec na videu absolvoval. Video není nijak zrychlené ani zpomalené a běžec absolvuje postup v rámci možností rovně.

 

Jednoduché? Tak si to pojďme zopakovat ještě jednou. Opět si prohlédněme postup na videu a tentokrát bude vaším úkolem vybrat 2 kontoly. Zajímá nás ze které kontroly na kterou běžec na videu běží. Opět běžec jde v rámci možností co nejvíc přímo a video není nijak zrychlené ani zpomalené.


0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.