Adventní kalendář ’17: 15. den – Pěkné Prázdniny

od | 15. 12. 2017 | Soutěž

Třetí týden soutěžení je před námi! Včerejší vyhledávání webů moc z vás nepotrápilo, přece jenom jsme se snažili vybírat weby, které jsou mezi orienťáckou společností poměrně známé. Dnes si dáme takové oddechovější kolo. Sice vás čeká 16 odpovědí, ty budou však pro většinu z vás jednoduché. Těm ostatním pomůže mapový klíč a přehled popisů…


Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji, to je název tradičních letních vícedenních závodů pořádaných OOB TJ Turnov vždy o předposledním prázdninovém víkendu. Pro většinu lidí jsou známé prostě jako „PéPéčka“. Tradice, příroda, pěkné terény, kvalitní mapy a snad i zajímavé tratě, ale také večerní párty, či závod o nejlepšího Píchače PP. To jsou jen některé z atributů, na které pořadatelé lákají závodníky k proběhnutí se v pískovcích Českého ráje.

Pro rok 2018 pořadatelé chystají 27. ročník těchto závodů do tradičního místa konání – Žehrovských lesů v okolí Branžeže a majestátného hradu Kost. A můžete se opět těšit na tři etapy v perfektních terénech Českého ráje. V pátek 24. srpna odpoledne krátkou trať, v sobotu 25.8. klasiku a v neděli 26. srpna 2018 završí program opět krátká trať. Pořadatelé připravují zbrusu novou mapu celého prostoru v novém mapovém klíči ISOM 2017. Můžete se těšit na skalní plotny u Branžeže, mýty opředené „Bohouškovy vývraty“ a další skalní oblasti kolem vrchu Chrby a u Žehrovské obory. Všechny etapy jsou plánovány na jednom místě v pěší vzdálenosti od centra závodů. “Přihlášky spustíme tradičně během jara 2017, jakmile obdržíme všechna potřebná povolení ke konání závodů, dá se očekávat opět limit počtu maximálně 1200 účastníků,” upozorňuje Dan Wolf z pořádajícího turnovského klubu. Vy si zatím můžete připomenout minulé ročníky třeba skrze videa na stránkách závodů.

Pořadatelé do soutěže věnovali 1x startovné + kemp (včetně jistého místa v limitu v případě vyprodání závodu) na Pěkné prázdniny 2018.


Jako každý den, i dnes začneme odpověďmi z předchozího dne. Uznávali jsme i odpovědi bez protokolu (http://) či bez “www”.

Web A http://lpu.cz/beda/
Web B https://o-news.cz/
Web C http://www.bestik.cz/ben/
Web D http://www.orienteering.cz/sosnoviny/
Web E http://oris.orientacnisporty.cz/
Web F http://www.obpostupy.cz/
Web G http://www.vybriz.9e.cz/
Web H http://www.orientacnibeh.cz/
Web I http://orienteering.org/
Web J http://www.eoc2016.cz/

Zadání dnešního úkolu je jednoduché. Vytvoř dvojice mapových prvků a jejich popisů:


Za poskytnutí podkladů pro mapovou teorii děkujeme Liboru Zřídkaveselému (SK Žabovřesky Brno)

A odpovědi napiš opět do formuláře:

Pravidla soutěže

2 Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.