Adventní kalendář ’17: 10. den – Sporticus
Dnes je 19.01.2020

Soutěž | 10.12.2017

V neděli se nedělá. To je sice možná pravda, ale my na vás rozhodně nezapomínáme a máme pro vás další díl Adventní kalendáře. Blížíme se k polovině, dnes přichází na řadu 10. den. 


Sporticus – www.sporticus.cz

sporticus_kratce

SPORTICUS, partner Českého svazu orientačních sportů a serveru O-News.cz, je pro vás k dispozici se stánkovým prodejem na téměř každých důležitých závodech, ale i na těch oblastních, konajících se převážně v okolí Prahy, případně Ještědské oblasti a dalších zajímavých lokalitách.

 

Mnozí z vás letos využívali možnost nakupovat přes internetový obchod a vyzvedávat si zboží na vybrané akci. SPORTICUS totiž ve své nabídce nemá pouze speciální produkty související s orientačním během a sportovní výživu, kterou si na závodech také můžete pořídit. SPORTICUS se specializuje hlavně v zimním období na prodej lyžařských vosků a doplňků. V jeho nabídce naleznete kompletní řadu vosků od značky SWIX a poté ještě dalších 10 značek. Z milovníků zimních sportů si vybere tedy každý.

 

 

Registrovaní orienťáci mají dlouhodobě možnost nakupovat produkty od vybraných značek levněji než běžní zákazníci. Do objednávky stačí vložit slevový kód OB2017, platnost kuponu je do 31. 12. 2017.

 

Na závěr pro vás máme tipy na dárek pod stromeček.

Od roku 2018 se při sprintových a štafetových závodech budou využívat kontroly AIR+. Kdo chce ušetřit každou vteřinu, měl by si pořídit nejrychlejší čip na trhu. SPORTICUS nabízí čipy SIAC za bezkonkurenční cenu 1666 Kč.

Pod stromeček se nemusíte bát darovat ani sportovní oblečení, které vám bezplatně vymění za jinou velikost či úplně jiný produkt až do 15. 1. 2018. Přečtěte si detailní podmínky.

Sporticus věnoval do soutěže 2x balíček.


Včerejší díl adventního kalendáře měl prokázat, že si umíte poradit s obpostupy.cz, nicméně bylo potřeba použít i ORIS či stránky závodů z roku 2009. A na co že jsme se včera ptali?

 1. Napište, jakou registračku  (ve formátu ABC1234) měl v době konání závodu závodník (či závodnice), který nahrál na obpostupy své postupy z GPS zařízení.
  • Odpověď: SHK8902 Stačilo si na obpostupech najít správný závod, v kategoriích vybrat “všechny kategorie” a najít jediného člověka, který nahrál záznam z GPS. Jeho registračku ze závodu jde najít na ORISu (výpis z registrace) nebo na webu závodů.
 2. Kdo z dvojice Zdeněk Rajnošek – Vojtěch Král přebíhal dříve asfaltku (plná černá čára) mezi 10. a 11. kontrolou (při použití virtuálního hromadného startu)?
  • Odpověď: Vojtěch Král
 3. Kdo z dvojice Jan Flašar – Marek Cahel obíhal západní rybník při postupu na 27. kontrolu ze severu?
  • Odpověď: Marek Cahel
 4. Jaký je výškový rozdíl (v metrech) nejvyšší a nejnižší vrstevnice na mapě?
  • Odpověď: 110 Nejnižší místo mapy je na SZ mapy u rybníka, nejvyšší na JV části mapy – u reklamy na časopis Orietační běh

Je neděle, a tak jsme tentokrát připravili něco k odpolední kávě. Sudoku asi každý zná. Orienťácké sudoku už možná méně z vás. Ale princip je úplně stejný, jen místo číslic obsahuje symboly mapového klíče ISOM 2017. A váš úkol? Do formuláře níže napíšete řešení šesti políček, které jsou v sudoku označeny žlutě s fialovým číslem. Forma zápisu bude číslo mapového symbolu dle ISOM 2017 (např. vrstevnice = 101).

Výsledky pište do formuláře:

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *